Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

Siirt Havalimanı Uygun Araç Kiralama

Siirt Havalimanı Araç Kiralama

Siirt’te gezilecek yerler, farklı medeniyetlerin ve dinlerin izlerini taşımaktadır. Mezopotamya ve Anadolu’nun kesişim noktası olan şehir MÖ 3000 yılından beri yerleşim yeridir. Sırası ile Süryanilerin, Hristiyanların ve İslami orduların keşfederek yerleştikleri topraklardır.  Mağara ve dini noktalar bakımından zengin bir şehirdir.

Siirt’te Gezilecek Tarihi Yerler

Siirt’teki tarihi mekanlar, şehirde yaşamış olan farklı medeniyetlerin köklü tarihlerini yansıtmaktadır. Geçmişte birçok İslam aliminin yaşamış olduğu bir şehir olduğu için Azizler Diyarı olarak isimlendirilmektedir. Bu sebeple bölgede dini ziyaret noktaları ve türbeler çok sayıdadır. Siirt’in tarihi yerleri aşağıdaki gibidir:

 • Ulu Cami: Caminin çevresinde 40 şehidin yattığı bilindiği için camiye Kırk Şehitler Cami de denebilmektedir. Görkemli bir dış görünüşü olan caminin inşa tarihinin ise MS 1129 olduğu düşünülmektedir. Caminin bazı kısımları 1260 senesinde eklenmiştir. Minaresi 1975 senesinde tekrar inşa edilmiştir. Anadolu’nun ilk minaresine sahip olma özelliği taşımaktadır.
 • Cumhuriyet Cami: yüzyılda inşa edildiği düşünülen bir camidir. 1929 senesinde camiye tadilat yapıldıktan sonra ismi de Cumhuriyet Cami olarak değiştirilmiştir. Ağaç işçiliği olması birçok ziyaretçisinin ilgisini çekmektedir. Şehrin eski camilerinden biridir ve Selçuklu döneminde Sük-ul Ayn isimli bir çeşme eklenmiştir.
 • Veysel Karani Türbesi: Baykan’da bulunan türbeyi her sene Siirt havalimanı oto kiralama yaparak ziyaret eden çok sayıda insan bulunmaktadır. Veysel Karani’nin İslam tarihinde önemli bir yeri olduğu için manevi atmosferi tecrübe etmek amacı ile ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.
 • Siirt Saat Kulesi: 1905 senesinde Alaaddin Paşa’nın yaptırdığı ve konum olarak Ulu Cami’ye yakın olan bir saat kulesidir. Kulede bulunan saatin 250 senelik olduğu bilinmektedir. Ahlat taşı olduğu düşünülen iki farklı renkteki kesme taşlardan yapılan bir kuledir. Toplamda 6 kata ve 72 basamaklı bir merdivene sahiptir.
  siirt havalimanı araç kiralama

Siirt Havalimanı Oto Kiralama

Siirt’teki doğa harikaları; yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği, mutlaka gezilmesi gereken yerlerdir. Şehirde kalkerli oluşumların önemli bir yeri olduğu için çok sayıda mağara da görülmektedir. Siirt’in doğal güzellikleri şöyledir:

 • Taşbaşı Deliklitaş: Siirt’in 4 km güneydoğusunda bulunan, Botan Çayı’nın üzerinden aktığı bir mağaradır. Mağaradaki kireç taşının insan eli ile şekillendirildiği ve eski çağlardaki insanların barınma amacı ile bu barınmayı yaptırdığı düşünülmektedir. Mağarada atlama taşı olarak isimlendirilen dik bir taş bulunmaktadır. Mağarayı ziyarete gelenler, cesaretlerini göstermek için bu taşın üzerinden atlamaktadırlar.
 • Botan Mağaraları: Suya karşı direnç gösteremeyen kalker tabakasının erimesi ile meydana gelen Botan Mağarası, Siirt’teki çok sayıda mağara içerisinde en popüler olanıdır.
 • Botan Vadisi: İpek Yolu ticaret rotası üzerindeki bir vadidir. Neolitik çağdan bu zamana kadar çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bir alandır. Doğa yürüyüşleri yapılabileceği gibi Kaletül Üstad Tepesi’ndeki cam seyir terasından da izlenebilmektedir. Siirt havalimanı araç kiralama hizmeti ile cam seyir terasına çıkılarak Türkiye’nin en sarp vadisi izlenebilmektedir.
 • Sağlarca Kaplıcası: Şehir merkezine 17 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bir mağara içerisinde bulunan kaplıca son yıllarda bakımsızlık sebebi ile yıkılma tehlikesi altındadır. Birçok rahatsızlığın alternatif tedavisinde tercih edilecek bir kaplıcadır.
  siirt havalimani oto kiralama

Siirt Havalimanı Rent A Car

Siirt’in yöresel yemekleri çoğunlukla et içeren yemeklerdir. Acı ve baharat yemeklerde çokça tercih edilmektedir. Siirt’in sevilen yemekleri ise şunlardır:

 • Büryan Kebabı: Kuzu eti ile hazırlanan, Siirt’in en popüler yöresel yemeğidir. Yaz aylarında yenmesi daha fazla tercih edilmektedir. Birkaç metre derinlikteki bir kuyuda pişirilmektedir. Kuyu çamurla kapatılmaktadır.
 • Perde Pilavı: Bir tencerenin hamur harcı ile kaplanması ve iç pilav içerisine yerleştirildikten sonra hamurun kapatılıp pişirilmesi ile yapılan bir yemektir. İç pilav hazırlanırken pilav, tavuk eti ve farklı baharatlar kullanılmaktadır.
 • Kitel Köfte: Yapılış şekli içli köfte ile benzerlik göstermektedir. Ancak kitel köftenin dışı buğday ve bulgur ile kaplanmaktadır. İç harcında da kıyma bulunmaktadır.
 • Mumbar: Şehirde bumbar ismi ile de anılabilmektedir. Sakatat sevenlerin tercih edebilecekleri bir yemektir. Siirt havalimanı rent a car hizmeti alarak şehirde mumbar yapan çok sayıda lokanta ziyaret edilebilmektedir.
 • Varakkaak: Un, ceviz ve su ile hazırlanan yöresel bir tatlıdır. Tatlanması için pekmez kullanılmaktadır.

Siirt’e Gidince Mutlaka Yapılacaklar

Siirt’te yapmadan dönmemeniz gerekenler arasında geleneksel birçok eğlence bulunmaktadır. Bu eğlenceler sinemadan müziğe kadar oldukça çeşitlidir. Siirt’te her yıl düzenlenen etkinlikler ise aşağıda verilmiştir:

 • Mahalli Yumurta Bayramı: Her sene mayıs ayında kutlama yapılmaktadır. Bayram zamanı yumurtalar haşlanmakta ve yeni evlenen ya da nişanlanan çiftlere de bu yumurtalar gönderilebilmektedir. Bayramın ikinci günü, kendisine yumurta gönderilen çiftlerin eğlence günüdür ve Şihrilmemelik olarak isimlendirilmektedir. Yumurtalar boyandıktan sonra kutlama alanında tokuşturulur ve çeşitli eğlenceler yapılır. Siirt havalimanı araba kiralama yapılarak kutlama alanına ulaşım sağlanabilmektedir.
 • Mahalli Cigor Bayramı: Şubat ayının ilk pazartesi günü kutlanmaya başlamaktadır ve kutlamalar 3 gün sürmektedir. Bayramın birinci günü erkekler, ikinci günü kadınlar bölgede bulunan tepeye çıkmaktadırlar. Nergis çiçeklerinin toplanması ile beraber üçüncü gün halk kendi arasında çeşitli eğlenceler düzenlemektedir.
 • Şihirler Bayramı: 13 Mayıs tarihinde başlayarak bir ay süren bir eğlencedir. Bu süre boyunca türbe ziyaretleri yapılmaktadır. Evlenme çağına gelmiş olan erkeklerin anneleri bu eğlencelere katılarak oğullarına eş bakmaktadır.
 • Dem Günü: Ocak ayının ilk haftasında kutlanan bir gündür. Kutlama zamanı yaklaşırken evlerin bacaları temizlenmektedir. Noel’e benzeyen bu kutlamalar esnasında Devveme isimli Noel Baba tipinde birinin ve inek suretinde bir iyilik meleğinin evlerin bacalarından girerek altın ve mücevher bıraktığına inanılmaktadır. Devveme’nin gelmesi için üç gün süre ile yağlı yemekler ve tatlılar yenmekte ve şöminenin yanına da yeşil otlar bırakılmaktadır. Günümüzde eskisi gibi uygulanan bir gelenek değildir.

Siirt Bayimiz Hizmetinizde

Zaman değişiyor ve insanlar artık yaşam alanlarının dışına çıkmak isteği duyuyor. Çevresinden uzaklaşmak isteyebiliyor. Bunun içinde bir araca ihtiyaç duymakta. Bu ihtiyacı maddi geliri olmayan kişiler çok zor yerine getiriyor. Her şeyin bir çaresi bulunmakta. Araç kiralayarak çevrelerinden uzaklaşmak isteyen kişiler kolay bir yol ile kafa dağıtabilirler.

Hemen her zaman başka kişilerden araba istemek yerine ister uygun ister yüksek meblağlı arabaları kiralayıp istedikleri yere rahat bir ulaşım gerçekleştirebilirler. Siirt bayimiz hizmetinizde olmaktan bu bakıma gurur duyuyor. Her keseye uygun fiyatlar ile sizlere araç kiralaması gerçekleştirmekteyiz. Bütçenizi aşmayarak araçlarımızdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca sözleşmeye de bağlı kalan bir firma olduğumuzu belirtmeliyiz.

Siirt oto kiralama şirketi olarak sadece bu şehrin insanımız değil başka şehirden şehrimizi görmeye gezmeye gelen kişiler de araç kiralaması yapabilir. Tüm bunlar düşünülürse bizim firmamız kalite standartlarının üzerinde hizmet vermekte. Hizmet veren Siirt havalimanı araç kiralama firmamız kimlik karşılığında araçlarını hemen herkese kiralayabilir. Sadece erkekler değil bayan müşterilerde araç kiralaması yapabilir.

Siirt havaalanı oto kiralama olarak havaalanında da hizmet veriyoruz. Verdiğimiz hizmetler karşılığında ücretimizi anlaşılan tarihte almak isteriz. Son derece uygun fiyatlarımızın olması da müşterilerimizi memnun edecek meblağlar olmaktadır. Kaliteli olan araçlarımızda kaskodan tutun sigortaya kadar tüm olanaklar bulunmakta. Kendinizi garantide hissetmeni açısından sizlere son derece iyi bir hizmet vermekteyiz.

Siirt’in en nadide yerlerini araçlarınız ile gezme şansını da sizlere veriyoruz. Kısıtlı zamanı olan kişiler ulaşıma zaman harcamamak içinde bizi tercih edip iyi bir biçimde ulaşım gerçekleştirebilir. Son derece uygun fiyatlarımız ile sizlere hizmet sunmaktayız. Kaliteli araçlar için firmamıza başvurabilirsiniz. Son derece uygun olan fiyatlarımız sizler için en iyi şekilde sunulmakta.

Daha uygun ve kaliteli bir başka araç firması bulmanız imkânsız olmaktadır. Çünkü en uygun ve en kaliteli araçları müşterilerimize seçerek firmamızda bulundurmaktayız. Lüks araçlarda dahi diğer firmalardan daha farklı bir fiyat vermekteyiz. Verdiğimiz fiyatlar son derece uygun ve özel fiyatlardır. Bizlere internet hesabımızdan ve telefon ile ulaşma imkânına da sahipsiniz.