Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

Şanlıurfa Havalimanı Araç Kiralama

Şanlıurfa Havalimanı Araç Kiralama

Turistik amaçla yapılan tüm gezilerde bazı ulaşım araçları tatili güzelleştirmek amacı ile kullanır. Uçakla varış yaptığınız Şanlıurfa şehrinde araç kiralayarak tüm şehrin güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Şanlıurfa havalimanı araç kiralama hizmetleri sayesinde uçaktan iner inmez Şanlıurfa araba kiralama imkanlarından yararlanabilirsiniz. Yeni yerler keşfedecekler için yabancı bir şehirde toplu taşıma ile gezmek oldukça zordur. Şanlıurfa havalimanı araba kiralama ile Şanlıurfa şehrinin altını üstünü getirebilirsiniz. Görülmesi gereken tarihi yerleri ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Bölgede sorunsuz ve başka kişilere bağlı kalmadan kiraladığınız araç sayesinde rahat bir şekilde tatil yapabilirsiniz.

şanlıurfa havalimanı araba kiralama

Şanlıurfa Havalimanı Oto Kiralama

Güney Anadolu’nun bir parçası olan Şanlıurfa, efsaneleri ile ünlüdür. Tüm bu efsanelerin görülmesi ve tek tek yaşanması için bu güzel şehri karış karış gezmek gerekir. Ayrıca yemekleri ile de oldukça ünlü olan kenti unutamayacaksınız. Şanlıurfa mesafe açısından uzak bir şehir sayılır. Uçak ile ulaşımda zamandan tasarruf etmek mümkündür. Uçaktan iniş yaptığınız zaman orada bulunan Şanlıurfa havalimanı araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Şanlıurfa Havalimanı Rent A Car şirketlerinden kiralama yapacağınız araçlar ile kolaylıkla gidilmesi gereken her yere gidebilirsiniz. Görülmesi gereken birçok yer olan bu kentte, tadılması gereken birçok da lezzet mevcut! Yabancısı olduğunuz bir şehirde rehbersiz gezmek zordur. Fakat araba kiralama ile gezmenin konforu yaşanacaktır!

şanlıurfa havalimanı araç kiralama

Şanlıurfa Havalimanı Rent A Car

Şanlıurfa güzellikleri ile tarihte önemli bir yer edinmiştir. Efsaneleri ile ünlü Balıklı Göl’de ateş suya ve atılan odunların balıklara dönüştüğüne inanılır. Bu gölde balık avlamak tabii ki yasak! Rivayetlerin turistleri çektiği bir göl olarak geçiyor. Aynzeliha Gölü’nün hikayesi ise oldukça duygusal! Hz. İbrahim’e gönül veren Zeliha, üvey babası tarafından cezalandırılıyor. Fakat Allah’ın Zeliha’yı bu göle çevirdiğine rivayet ediliyor. Bazda Mağaraları 13.yüzyıllarda taş ocağı olarak kullanılmış. Roma döneminden beri ayakta duran Yücelen Mağaraları, Şanlıurfa şehir merkezine 93 km uzaklıkta bulunuyor.

 

Şanlıurfa araç kiralama hizmetleri ile buraya ulaşım, turistler için kolay bir hal alıyor. Yücelen Mağaraları aynı zamanda ibadet etmek için kullanılan çok sağlam yapılar olarak bilinmektedir. Birecik kelaynak üretme merkezi koruma üzerine kurulan bir tesistir. Nesli tükenmek üzere olan kelaynakları görmek için binlerce turist buraya gelmektedir. Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamında elektrik be su kaynaklarımız arasında bulunan Atatürk Barajı, Fırat Nehri üzerinde yer alıyor. Görülmesi gereken nadide yerlerden bir tanesi! Tüm  u doğa güzelliklerini gezmek ve efsaneleri gözünüzle görmek için Şanlıurfa havalimanı araç kiralama hizmetlerinde yaralanabilirsiniz.

şanlıurfa havalimanı oto kiralama

Şanlıurfa Araba Kiralama ile Tarihi Yerleri Keşfedin!

 

Şanlıurfa doğa güzellikleri yanında tarihi eserleri ile de oldukça ünlü bir ildir. Şanlıurfa Kalesi, Balıklı Göl’e yakınlığı ile bilinir. Şanlıurfa havalimanı oto kiralama hizmetleri aracılığı ile tarihi yerleri de gezme imkanına sahip olabilirsiniz. Rızvaniye Camii, giriş kapısında kullanılmaya çivi yüzünden turistlere ilginç gelmektedir. Halil-ür Rahman Camii, Bizans Dönemi’nden bir kilise olarak kalmıştır. Harran Bölgesi, astronomi ile gelişmesi ve pagan anlayışın olması ile ünlü bir yer! Harran Kalesi’nin M.Ö. 7 Bin yılına kadar bir geçmişi bulunuyor. Tarihe ve geçmişe ışık tutan bilgiler için kaleye mutlaka gidilmesi gerekiyor. Böylece kentin tarihi dokusunu içinize çekerek; muhteşem güzelliklerini de görebilmeniz mümkün olacaktır!

 

Sağmatar Antik Kenti, Anıt Mezarlar bulunuyor. Burada yaşayan halk, ay tanrılarına taparmış. İbadet için bu alanı kullanırlarmış. Dizilere ve filmlere konu olan çok önemli bir tapınak yeri olan Göbeklitepe, tarihte ilk tapınak olma özelliğini taşıyor. Moğol istilasında yerle bir olan Harran Üniversitesi dünyanın ilk üniversitesi olarak biliniyor. Tarihe ışık tutan bu yerleri konforlu bir şekilde gezebilmek için Şanlıurfa havalimanı araç kiralama hizmetlerinden mutlaka faydalanmalısınız! Böylece şehri gezerken hayalini kurduğunuz rahatlığı da yaşayacaksınız!

 

Şanlıurfa havalimanı oto kiralama hizmetleri sayesinde şehrin tüm güzelliklerini görebilmeniz de mümkün olur. Üstelik Şanlıurfa kentine özgü çok sayıda farklı tarihi güzellikleri araç kiralama hizmetleri sayesinde pratik bir şekilde gezebilirsiniz. Yine şehirde araç kiralama hizmetlerinin her zaman yüksek kalite standartlarında sunulduğunu da biliyoruz. Dolayısıyla Şanlıurfa kentine özel hizmet sunan alanında uzman olan bir araç kiralama firmasıyla iletişime geçecek olursanız; bu güzel kenti konforlu şekilde de gezebilirsiniz!