Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Araç Kiralama

Nevşehir Kapadokya Havalimanı, 1988 yılında hizmete açılmıştır. Şehir merkezine olan uzaklığı 31 km’dir. Arabayla yaklaşık 32 dakikadır. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda şehir merkezine kesintisiz, keyifli ve hızlı bir ulaşım isterseniz size Nevşehir Kapadokya havalimanı araç kiralama seçeneğini öneririz.

Neden Araç Kiralamalıyım?

Yazımızın bu kısmında neden Nevşehir Kapadokya havalimanı oto kiralama seçeneğini seçmeniz gerekiyor onu anlatacağız. Nevşehir’e gezilecek doğal güzellikleriyle ve tarihi mekanlarıyla adeta bayılacaksınız. Bu güzel şehri gezerken vakit kaybetmeden, ulaşım sorunları yaşamadan, özgürce gezmeyi istemez misiniz? İşte Nevşehir Kapadokya havalimanı araba kiralama ile tüm bunları yapabilirsiniz. Kiraladığınız aracınız ile istediğiniz yere, istediğiniz vakitte gidebilirsiniz. Gezeceğiniz yerleri otobüsle gezmek isterseniz bu size çok vakit kaybettirecektir. Ticari taksi ile gezmek isterseniz ise bu seçenek biraz pahalıya mal olabilir. Fakat araba kiralamak, ticari taksi ile ulaşım sağlamaktan hem daha pratik hem daha uygun fiyata denk gelir ve otobüs gibi de zaman kaybı yaşatmaz. Yani araç kiralama işlemi ile gezi planınızı otobüs saatleri belirlemez, siz belirlersiniz.

Araç Kiralama İşlemleri Nelerdir?

Günümüzde araç kiralamak oldukça basittir. Artık firmalara gitmeden bile araç kiralayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken web tarayıcınızdan Nevşehir Kapadokya havalimanı rent a car yazıp çıkan firmalardan araç seçmek olacaktır. Sitelerde kiralamak isteyeceğiniz aracın fiyatı da yazıyor olacaktır. Cebinize uygun fiyatlı olan aracı seçip kiralamak istediğiniz günleri takvimden işaretleyerek işlemleri bitirmiş oluyorsunuz. Ödemeyi yaptıktan sonra araç istediğiniz saatte istediğiniz yerden teslim ediliyor. Dilerseniz havalimanından teslim almak istediğinizi belirtirsiniz ve uçağınız indiğinde aracınız da kapıda sizi bekliyor olur. Eğer internet üzerinden kiralama işlemi yapmak istemezseniz, havalimanına indiğinizde telefonla arayarak istediğiniz model aracı kiralayabilirsiniz. Üstelik çoğu firma aracı dilediğiniz yerden teslim etme kolaylığı sunuyor. Yani aracı, Nevşehir’den dönerken yine havalimanından firmaya teslim edebilirsiniz.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralarken dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz. Hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Araç kiralarken ilk olarak dikkat etmeniz gereken nokta sözleşmeniz olacaktır.

Sözleşme: Sözleşmeler firmalar ve müşteriler arasında imzalanan resmi evraklardır. Bu evraklarda firmanın müşteriden beklentileri maddeler halinde yazar. Bu yüzden her bir maddeyi dikkatlice okumadan imzalamayın. Firma size aracı hangi koşullarda verdiğini ve geri alırken nelere dikkat edeceğini sözleşmede belirtir. Bu maddeler arasında anlamadığınız maddeler olursa mutlaka yetkili birine danışın.

Hasar Kontrolü: Araç kiralarken sözleşmeyi dikkatlice okuyup imzaladıysanız, aracı teslim almanızda bir sorun kalmayacaktır. Fakat siz firma görevlisini göndermeden önce biraz beklemesini rica edin ve önce dıştan başlayarak aracı inceleyin. Araçta var olan hasarları görevliye bildirin. Daha sonrasında bagaj, motor ve torpido kontrolleri yapın. Bunlarda da herhangi bir sorun yok ise o zaman aracı gönül rahatlığıyla teslim alabilirsiniz.

Yakıt Kontrolü: Araca biner binmez ilk olarak yakıt göstergesindeki miktarı not alın. Çünkü firma sözleşmede aracı teslim aldığınız miktarda yakıt isteyecektir. Bu sebeple daha fazla aldığınız yakıtın ücreti ödenmeyecektir.

Kasko / Sigorta Kontrolü: Kiraladığınız aracın sigortası veya kaskosu olup olmadığını mutlaka sorun. Eğer araçta böyle bir güvence yok ise kiralamayın. Çünkü bu tip araçlarda olası bir kaza size pahalıya mal olacaktır.

Araç kiralarken firmaların kampanyalarını takip ederseniz çok daha uygun fiyata araç kiralayabilirsiniz. Bu sebeple gezileriniz öncesinde mutlaka firmaların sitelerine göz atın deriz.