Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

Muş Havalimanı Ucuz Araç Kiralama

Muş Havalimanı Araç Kiralama

Muş’ta gezilecek yerler Urartular’dan bu yana bölgeden geçen bütün uygarlıkların tarihini içermektedir. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehir, Çavuş Dağı’nın Kuzeydoğu yamacına kurulmuştur. Muş havalimanı araç kiralama şirketleri aracılığıyla kiralanan araçlarla gezilebilecek olan şehir, 2 ila 3 gün içerisinde bütün tarihi ve turistik alanların dolaşılabileceği büyüklüktedir.

muş havalimanı araç kiralama

Muş’ta Gezilecek Tarihi Yerler

Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Muş, çok eski zamanlardan kalan yapıları ile tarihi bir atmosfere sahiptir. Muş'taki tarihi mekanlar şunlardır:

Kale Parkı: Şehrin en eski yapılarından biri olan ve tarihi dokusunu hala barındıran Muş Kalesi’nin bahçesinde kurulan park, kentin en çok ilgi gören turistik alanlarından biridir. Çeşitli piknik alanları ve oturma yerleri bulunan park, şehir manzarasının tadının çıkarılması için en iyi noktalardan biridir.

Arak Manastırı: Roma sanat anlayışı ile yaptırılan ve bölgede yaşayan Hristiyan halktan günümüze miras kalan manastırın tarihi hakkında çok derin bilgiler mevcut değildir. Manastır, adını bulunduğu köyden alır. Arak adı Farsça’da şarap anlamına gelmektedir. Bu ismin köye verilmesinin nedeni ise, geçmiş dönemlerde köyün en önemli üzüm üretim noktalarından iri olmasıdır.

Surp Garabet Manastırı: Geçmiş zamanlarda Batı Ermenistan’ın en önemli dini merkezlerinden biri olarak kabul edilen manastır, 4. Yüzyılda inşa edilerek günümüze kadar kalan tarihi eserlerden biridir. Günümüzde bu büyük ve ihtişamlı manastırdan geriye yalnızca birkaç duvar ve kolon kalmıştır.

Muş Ulu Camii: Kent merkezinde yer alan tarihi camii, Şeyh Muhammed-i Mağribi tarafından yaptırılmıştır. Tarihi hakkında net bilgiler bulunmayan camiinin mimarisinde, 14. Yüzyıla ait olduğu düşünülen dokunuşlar bulunur.

Kayalıdere Antik Kenti: Urartular tarafından kullanılan ve günümüzde yapılan kazı çalışmalarında kalıntıları bulunan antik kentin içinde, şarap mahzenleri, kral mezarları ve odacıklar bulunmaktadır. Bölgenin en önemli tarihi yerlerinden biri olan antik kentte çıkarılan bazı tarihi eserler, Ankara’da yer alan Anadolu medeniyetleri Müzesi içinde sergilenmektedir.

Tarihi Murat Köprüsü: Selçuklu mimarisi kullanılarak yapılan taş köprü, Muş- Varto yolu üzerinde bulunmaktadır. 143 metre uzunluğunda olan ve 12 gözden oluşan taş köprünün yapım tarihi hakkında çok fazla bilgi bulunmamaktadır. Kesme taşlardan ve moloz taşından yapılan köprü, sağlam bir mimariye sahiptir.

muş havalimanı oto kiralama

Muş’ta Gezilecek Doğal Güzellikler

Şehirleşmenin çok hızlı bir şekilde ilerlemediği Muş’ta bulunan tarihi ve doğal güzellikler halen varlıklarını koruyabilmektedirler. Muş’taki doğa harikaları şöyle sıralanabilir:

Haçlı Gölü: Muş’un Bulanık İlçesi Güney'inde bulunan göl, halk arasında Bulanık Göl olarak da bilinmektedir. Bir tatlı su gölü olan Haçlı Gölü, volkanik kayaçlarla çevrilidir. İsmini yakınında bulunan Haçlı Köyü’nden alan göl, Kızılkopan volkanının yükselmesi sonucunda oluşmuştur. Gölde alabalık gibi balıkların avlanması gerçekleştirilmekte olup kış aylarında tamamen donan göl, güzel bir doğal manzara yaratmaktadır.

Kaz Gölü: Malazgirt İlçesi’ne bağlı olan Kaz Gölü, karstik yapılı bir göldür. Etrafında sazlık alanlar bulunan göl, göç zamanlarında kuşlara ev sahipliği de yapan, hayvanlar için doğal bir dinlenme alanıdır. Oldukça sessiz ve sakin bir yerleşkeye sahip olan göl, özellikle yaz aylarında görülmeye değer bir manzaraya sahiptir.

Muş Ovası: Türkiye’nin en büyük ovalarından biri olan Muş Ovası, 1650 metre karelik bir alana sahiptir. 3 tarafı dağlarla çevrili olan ovanın Güney ucunda Haçreş Dağları, Kuzey tarafında Şerafettin Dağları ve Doğu tarafında da Nemrut Dağı yer alır. Yüksek rakımı sebebiyle oldukça serin bir havaya ve bol oksijene sahip olan ova, yaz aylarında hayvancılık yapmak için göçebe bir hayat yaşayan bölge halkına da ev sahipliği yapar. Her yılın Mayıs ayında gelincik çiçekleriyle dolan ova, özellikle fotoğraf sanatıyla uğraşan kişiler tarafından ilgi çekici bulunur.

Murat Irmağı: Van Gölü’nün Kuzey'inde bulunan Aladağ’dan doğan ırmak, 600 km'lik uzunluğu ile başka kollara ayrılarak doğuda Karakaya Deresi’yle birleşir. Irmak, Badişah, Şehit, Heftreng, Körsuyu, Liz ve Köşker çayları tarafından beslenir. Irmağın üzerinde tarihi Murat köprüsü bulunmaktadır. Murat Irmağına Muş havalimanı oto kiralama üzerinden kiralanan araçlarla gidilebilir.

Muş’un Meşhur Yemekleri

Urartular’dan itibaren pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Muş ilinin mutfağı da üzerinden geçen uygarlıkların mutfaklarının harmanlanmış halidir. İçinde pek çok lezzetli yöresel yemeğin bulunduğu Muş'un yöresel yemekleri şunlardır:

Hez Sarması: Lahana kullanılarak hazırlanan sarması, kıymayla ya da pirinçle yapılan sarmaların aksine, bol parçalı kuşbaşı eti kullanılarak hazırlanmaktadır. İçerisinde bol miktarda baharat ve pirinç de bulunan sarma, ağır ateşte uzun süre pişirilir.

Çorti: Lahana ve baharatlar kullanılarak hazırlanan bir çeşit turşu olan Çorti, Muş mutfağının en sevilen yiyeceklerinden biridir. Literatüre turşu olarak geçen Çorti, sirke kullanılmadan hazırlanır. Lahanaların bir küpün içine doldurulmasıyla hazırlanan turşu, kendi kendine ekşimeye bırakılır. Köfte, çorba ve tandır şeklinde pişirilerek tüketilen turşunun en çok tercih edilen hali ise bulgurla hazırlanan köftelerle beraber tüketilmesi.

Muş Böreği: Et ağırlıklı bir mutfak olan Muş mutfağında, hamur işlerinin içinde de bol miktarda parça ve kıyılmış et kullanılıyor. Kahvaltılardan akşam yemeklerine kadar bütün öğünlerde tercih edilen Muş böreği, çok ince şekilde açılan yufkaların içine kıyma koyularak sarılmasıyla hazırlanıyor. Üzerine eritilmiş tereyağı gezdirilen börek, taş fırınlarda pişiriliyor.

 

Muş Havalimanı Oto Kiralama

Tarihi bir dokuya sahip olan ve Türk tarihi için ayrı bir öneme sahip olan Muş, Malazgirt gibi önemli savaşların gerçekleştiği değerli bir coğrafya. Tarihi bir dokuya sahip olan Muş’ta yapmadan dönmemeniz gerekenler şunlardır:

Malazgirt Kalesi’nin Görülmesi: Pek çok onarım ve restorasyon çalışmasından geçirilmiş olan Malazgirt kalesi, günümüzde de hala dimdik ayakta duran ve hem yerli hem de yabancı turist ziyaretine açık olan tarihi yapılardan biri. Bizans döneminde de kullanılan kale, görülmesi gereken tarihi yerlerden biri.

Geleneksel Muş Evlerinin Ziyaret Edilmesi: Muş’un simgeleri haline gelen evler, iki katlı olarak bölgede bulunan taşlar kullanılarak yapılan yapılardan oluşuyor. Evlerin penceresinde ise Selçuklu mimarisinin izleri bulunuyor.

 

Muş Bayimiz Hizmetinizde

Günümüzde insan ihtiyaçları sürekli bir artış göstermektedir. Bu artışlar uygun olan eşyalardan pahalıya geçiş gösterdi. Bu bakımdan artık her türlü bütçeye sahip olan insanlar bütçelerine uygun yaşıyorlar. Fakat şimdiki zamana da ayak uydurmadan duramıyorlar. Kimisi lüks arabalara binerken kimisi de daha uygun fiyatlı araçlara biniyor. Fakat araç ihtiyacı olmayan kişi olmadığı için her türlü bütçeye sahip kişi araba ihtiyacı duyuyor.

Biz Muş havalimanı oto kiralama firması olarak arabası olmayan ya da başka bir şehirden gelen müşterilerimize sonsuz bir hizmet sunmaktayız. İhtiyacınız olduğu anda firmamıza başvurup sizler de firmamızdan araba kiralayabilirsiniz. Bu şekilde ihtiyaçlarınızı tam manası ile karşılamış olursunuz. Kimseye ihtiyaç duymadan araba özleminizi de gidermiş olursunuz.

 

Yüksek bir meblağda olan arabaları kiralayıp bunun tadını çıkarma imkânınızda bulunmaktadır. Muş havalimanı oto kiralama firması olarak sizlerin yanınızdayız. İstediğiniz aracı istediğiniz yere kadar getirip sizlere hizmet verebiliyoruz. Tüm bunları yaparken önceden yaptığımız anlaşmaya saygı gösteriyoruz. Aynı saygıyı karşı taraftan da beklemekteyiz. Müşterilerimizin isteğine bağlı olarak Muş havaalanı oto kiralama firmamız ile de hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

 

muş havalimanı oto kiralama

 

Sadece firmamıza gelerek oto kiralamanıza gerek kalmadan ayağınıza kadar istediğiniz araç gelmekte. Bunun için her hangi bir ek ücrete de tabi tutulmamaktasınız. Bu şekilde her zaman her alanda hizmetten yararlanma imkânınız elinizin altında bulunuyor. Arabam yok diye üzülmeye artık son. Arabası olmayan müşterilerimize de daha ayrıntılı bilgiler vererek hizmet sunuyoruz.

Kaliteden ödün vermeden çalışmaya özen göstermekteyiz. Buda firmamızın tutulan bir firma olmasını sağlıyor. Çalışanlarımızın özenli ve düzenli kişiler olması da müşterilerimiz açısından büyük bir avantaj. Hizmette sınır tanımayan oto kiralama firmamız her geçen gün kendine daha büyük yenilikler katmakta.

Yapılan bu yenilikler müşterilerimizin memnuniyetini düşünerek yapılan yenilikler olmaktadır. Sonsuz hizmet veren firmamız önceden yaptığı sözleşme ile müşterilerine garanti sunmaya da devam ediyor. Muş havalimanı oto kiralama Bu bakımdan müşterilerimiz oldukça rahat olabilir. Çünkü firmamıza başvurduğunuz andan itibaren araba konusunda garantidesiniz. Memnun kalacağınızdan emin olmaktayız. Sizler için internetten ulaşım sağlayacağınız adreslerimizde sitemizde mevcuttur.