Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Oto Kiralama

Cengiz Topel havalimanı, Kocaeli şehrinin Kartepe ilçesinde bulunmaktadır. 2011 yılında hava yolu trafiğine açılmıştır. Havalimanı İzmit’e 15 km, Adapazarı’na ise 30 km uzaklıktadır. Havalimanına geldiğinizde bu yerlere gidebilmek için; havalimanı servisi, otobüs ve ticari taksi gibi seçenekler bulunmaktadır. Ama bir diğer seçenek ise araç kiralamadır. En hızlı, en konforlu ulaşımı sağlayacak seçenek de bu seçenektir. Kocaeli Cengiz Topel havalimanı araç kiralama sayesinde bu konfora sahip olabilirsiniz.

 

Neden Araç Kiralamalıyım?

Cengiz Topel havalimanına iner inmez kesintisiz bir yolculuk yapmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise, Kocaeli Cengiz Topel havalimanı araba kiralama bu konuda sizlerin yanında. Dilediğiniz aracı kiralayarak keyifli bir yolculuğa başlayabilirsiniz. Havalimanına indiğinizde, havalimanı servisleriyle ulaşım sağlamak isterseniz bu size zaman kaybettirebilir. Çünkü bu servislerin belirli bir hareket saati var ve belirli sayıda yolcu almadan harekete geçmiyor. İnsanlar bu nedenle ticari taksilere yöneliyor ve boş bir taksi bulmak da en az servis kadar zaman kaybettiriyor. Gelmiş olduğunuz bu şehirde araç arayarak vakit kaybetmek, yorulmak istemiyorsanız araç kiralama seçeneğini seçmelisiniz. Ayrıca bir yere gitmek istediğiniz de otobüs veya minibüs saatlerine bağımlı olmadan kiraladığınız aracınızla dilediğiniz yere dilediğiniz saatte gidebilirsiniz. Bu da araç kiralamanın en önemli avantajıdır. Fiyatların uygun olması ise diğer bir avantajıdır. Her gün taksi veya otobüs parası verdiğinizi düşünürseniz araç kiralamanın çok daha uygun bir fiyata denk geldiğini gözlemlersiniz.

Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Bir aracı kiralamak istiyorsanız iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Birincisi internet üzerinden rezervasyon yaptırarak kiralamak, ikincisi ise telefonla iletişime geçip kiralamaktır. İnternet üzerinden kiralama işlemi yapmak için, izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

Öncelikle web tarayıcınıza Kocaeli Cengiz Topel havalimanı oto kiralama yazın. Karşınıza Kocaeli Cengiz Topel havalimanı rent a car firmalarının internet siteleri çıkacaktır. Çıkan bu sitelerden birine tıklayarak araçların bulunduğu sayfaya girin. Bu sayfada araçların fotoğrafları ve fiyatları belirtilmiştir. İstediğiniz aracı seçtikten sonra üç adımda kiralama işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu iç adımdan birincisi, aracın hangi tarihler arasında sizde olacağıdır. İkincisi aracı teslim alacağınız adresi ve saati belirtmelisiniz. Üçüncüsü ise online ödeme sistemi kullanarak aracın kiralama bedelini ve depozitosunu ödemelisiniz. Bu üç adımdan sonra aracınız sizleri bekliyor olacaktır.

İnternet üzerinden araç kiralama yapmak istemezseniz, havalimanına geldiğinizde telefon numaraları ile iletişime geçip istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Firmayı arayıp bulunduğunuz konumu belirtin ve hangi model bir araç istediğinizi söyleyin. Araç bulunduğunuz adrese 5 – 10 dakika içinde teslim edilecektir ve ödemeyi de o esnada yapabilirsiniz.

 

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bir araç kiralama işlemi gerçekleştiriyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Yazımızın bu kısmında dikkatli olunması gereken bu noktalardan bahsedeceğiz. Bu noktalar şu şekildedir:
Araç kiralama işlemi sırasında aracın fiyatını öğrenmeden önce firmanın kampanyalarını sormalısınız. Bu kampanyalar sayesinde çok daha uygun bir fiyata araç kiralayabilirsiniz.
Aracın sigortasının veya kaskosunun olup olmadığını mutlaka sorun. Sigorta güvencesi olmayan bir araç size en ufak hasarda bile büyük bir maliyete sebep olabilir.
Sözleşmeyi dikkatlice okuyun. Sözleşme sizle ve firma arasında yapılan resmi evraklardır. Bu evraklarda maddeler halinde sizden istenen şeyler yazılmaktadır. Firmanın sizden beklentilerini daha iyi anlamak için mutlaka sözleşmeyi dikkatlice okuyun.
Araca fazladan yakıt koymayın. Araca binerken yakıt seviyesini not alın ve aracı teslim ederken de o yakıt seviyesinde bırakın. Çünkü firmalar, fazladan konulan yakıtların ücretini ödemeyecektir.