Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

İstanbul Atatürk Havalimanı Araç Kiralama

İstanbul Atatürk Havalimanı, 1912 yılında açılan Türkiye’nin ilk havalimanıdır. Daha sonraki yıllarda uluslararası hava trafiğine de açılmıştır. Türkiye’nin en kalabalık şehrinde bulunan bu havalimanı, bu nedenle de oldukça kalabalıktır. Atatürk Havalimanı şehri gezerken kesintisiz ve keyifli bir yolculuk yapmak isterseniz, bu konuda İstanbul Atatürk havalimanı araç kiralama size yardımcı olacaktır.

Araç Kiralamanın Faydaları

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ve en önemli şehirlerinden biridir. Bu şehre geldiğinizde bu yoğunluk ilk olarak havalimanında başlıyor. Havalimanından gideceğiniz mesafeyi farklı seçenekler ile aşabilirsiniz. İlk olarak havalimanı servisini kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat bu servislerin bir kalkış saati oluyor. Ayrıca diğer yolcuları da beklemeniz gerekmektedir. İkinci seçeneğiniz ise ticari taksiyle ulaşım sağlamak olacaktır. Bu kadar kalabalık bir şehirde, boş taksi bulmak sandığınızdan daha zor. Sunulan bu seçeneklerden daha keyifli, daha konforlu ve daha hızlı bir seçenek daha var. Onu da sizlere İstanbul Atatürk Havalimanı rent a car firmaları sunuyor. İstediğiniz modelde aracı, istediğiniz saatte teslim alabilirsiniz; üstelik her cebe uyacak bir fiyata. İstanbul Atatürk havalimanı araba kiralama işlemleri oldukça basit. Araç kiralama işlemlerini dilerseniz internet tarayıcınız üzerinden de yapabilirsiniz. Rent a car firmalarının internet sitelerine girmeniz yeterli. Hangi modelde bir araç istiyorsanız seçip bilgilerinizi girdikten sonra yapmanız gereken bir işlem kalmayacaktır. İnternet sitesi üzerinden yaptığınız rezervasyonlarda aracın fiyatını görebilirsiniz ve uçağınızın iniş saatini belirtirseniz, uçağınız indiğinde aracınız da kapıda olacaktır. Rezervasyon yaptırırken kampanyalardan da faydalanabilirsiniz. Rezervasyonunuz yok ise havalimanına inince firmaları telefon numarası ile arayabilirsiniz. Aradığınızda firmaya bu hafta bir kampanyalarının olup olmadığını sorarsanız kiralama işlemi daha uygun fiyata denk gelebilir. Tüm bunlar sayesinde bu kalabalık şehirde keyifli ve hızlı bir ulaşıma sahip olacaksınız. Gitmek istediğiniz bir yere ulaşımı dert etmeden gidebilirsiniz. İstediğiniz saatte kesintisiz bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Böyle keyifli bir ulaşımı, İstanbul Atatürk havalimanı oto kiralama seçeneğiyle elde edebilirsiniz.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yazımızın bu kısmında araç kiralarken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedeceğiz. Dikkat etmeniz gereken kısımlardan önce gerekli evraklardan bahsedelim. Araç kiralama işleminde gerekli olan ilk şey, yaş koşulunu sağlamaktır.

İlk koşul, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ve ehliyet bulundurmak.

Yaş koşulu: Alt sınıf ve orta sınıf araçlarda 21 yaş koşulu vardır. Üst sınıflarda 25, lüks sınıf araçlarda ise 28 yaşına yükseliyor bu koşul.

Ehliyet Yılı: Alt, orta ve üst sınıf araçlarda en az 2 yıllık bir ehliyet istenmektedir. Lüks sınıf bir araç kiralamak isterseniz ise en az 3 yıllık bir ehliyete sahip olmalısınız.

Depozito: Her firmanın mutlaka aldığı bir ücrettir. Araç sınıfına göre fiyat yükselebilir.

 

Araç kiralarken dikkatli olunması gereken kısımlar ise bunlardır:

Sözleşme: Sözleşme buradaki en önemli faktördür. Çünkü firmanın sizden isteği net bir şekilde belirtilir. Her maddesini okuyup imzalayın ve aklınıza takılan maddeleri mutlaka sorun.

Sigorta veya Kasko Sorgulaması: Kiraladığınız aracın kaskosu veya sigortası olması gerekiyor. Kaskosu veya sigortası olmayan araçlar en ufak kazada veya hasarda size pahalıya mal olur.

Hasar Durumu: Araca binmeden önce araçta daha önceden hasarlı noktalar var ise bunları görevliye gösterip öyle teslim alın.

Yakıt: Aracı teslim aldığınızdaki yakıt miktarını not alın. Aracı teslim ederken de aynı miktarda bırakın. Fazla yakıt alırsanız firma ödeme yapmayacaktır.