Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

Hatay Havalimanı Oto Kiralama

Hatay havalimanı, 2007 yılında hizmete açılmış bir havalimanıdır. Bu havalimanından KKTC uçuşları da yapılmaktadır. Hatay şehir merkezine ise yalnızca 25 km uzaklıkta bulunur. Hatay havalimanına geldiğinizde yolculuğunuza hız kesmeden devam etmek istemez misiniz? Elbette istersiniz. İşte bu kesintisiz yolculuk Hatay havalimanı araç kiralama ile mümkün. Her cebe uygun fiyatlarla kaliteli bir yolculuk geçirmeniz mümkündür.

Hatay Havalimanı Araba Kiralama ile Şehir Turu Atın!

Hatay şehrine geldiğinizde hızlı ve keyifli bir yolculuğun tek adresinin Hatay havalimanı araba kiralama olduğunu belirtmiştik. Kiraladığınız bu araç ile şehir turu da atabilirsiniz. Hatay’ın eşsiz doğa güzelliklerine, lezzetli yemeklerine, tarihi mekanlarına istediğiniz saatte, ulaşım sorunları yaşamadan gidebilirsiniz. Gezip görmek istediğiniz yerlere gidebilmek için otobüs sefer saatlerine dikkat etmenize gerek kalmayacaktır. Ya da boş bir ticari taksi arayışına girmenize gerek kalmayacaktır. Tatilinizi doyasıya yaşayabileceksiniz. Kiraladığınız araç sayesinde tatilinizin rotasını ulaşım sorunları değil, siz belirlemiş olacaksınız.

Hatay Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Yazımızın bu kısmında araç kiralamanın nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Araç kiralama işlemlerini iki şekilde yapabilirsiniz. Birinci seçenek, havalimanına indiğinizde Hatay havalimanı rent a car firmalarını telefon numaralarından arayıp kiralamaktır. Aradığınız zaman firma görevlisine, istediğiniz model aracı, hangi sınıf bir araç istediğinizi, kaç gün sizde kalacağını belirtiyorsunuz ve onlar da tüm bu istekler doğrultusunda bir fiyat veriyor. Araç kiralama sektörü çok canlı bir sektör olduğundan kampanyaları da çoktur. Eğer o hafta bir kampanya düzenlenmişse firma görevlisi size bundan da bahsedecektir. Fiyat aşamasında da anlaştıktan sonra dakikalar içinde aracınız size ulaştırılıyor. Gelelim ikinci seçeneğe, rezervasyon ile araç kiralama. Web tarayıcınıza Hatay havalimanı oto kiralama yazarsanız karşınıza birçok site çıkacaktır. Bu rent a car firmalarının sitelerinden birine girip istediğiniz model bir aracı uçağınızın iniş tarihi ve saatine göre ayarlıyorsunuz. Daha sonrasında online bir ödeme yaparak aracı dilediğiniz tarihte ve saatte kiralamış oluyorsunuz. Rezervasyon ile araç kiralamanın; araba fiyatlarını görme, kampanyalardan haberdar olma ve havalimanına indiğinizde aracınızın sizi bekliyor olması gibi pek çok avantajı vardır. Araç kiralama işlemleri için bir ehliyet ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı belgesine ihtiyacınız vardır. Araç kiralayabilmek için en az 2 yıllık bir ehliyetinizin olma koşulu vardır. 2 yıldan az süreye sahip bir ehliyetiniz var ise araç kiralama işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Ayrıca araç kiralama işlemlerini gerçekleştirebilmek için en az 21 yaşında olmanız gerekmektedir. 21 yaş altı kişilere araç kiralanmamaktadır. Tüm bu koşullara ek olarak her firma aracı güvence altında tutmak için depozito ödemenizi isteyecektir. Depozito ödenmesinin sebebi, eğer araçla park cezası yerseniz veya trafik cezası yerseniz firma ödemeyi depozitodan yapıyor. Bu sebeple firma aracı güvende tutmak için depozito istiyor diyebiliriz. Depozito ücretleri aracın sınıfına ve modeline bağlı olarak değişmektedir.

Araç Kiralama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bir araç kiralarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, tabii ki sözleşmedir. Firma ile aranızda imzaladığınız bu sözleşmede firmanın sizden beklentileri maddeler halinde yazar. Bu nedenle her bir maddeyi tek tek inceleyerek okuyun. Sözleşmede özellikle aracın geç teslim edilmesinde oluşacak durumun anlatıldığı maddeyi dikkatlice okuyun. Eğer sözleşmede yer almıyorsa bu gecikme bedelini firma görevlisine sorun. Sözleşme kadar önemli olan bir diğer şey ise aracın sigortası. Kiraladığınız aracın kasko veya sigorta güvencesi altında olması gerekmektedir. Sigortası olmayan bir aracı kiralamamanızı öneririz.