Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı Araç Kiralama

Hasan Polatkan Havalimanı, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne ait bir havalimanıdır. 1989 yılında hava trafiğine açılmıştır. Eskişehir merkez ile arası 11 km’dir. Bu 11 km’lik yolu keyifli ve uygun fiyata gitmek isterseniz Eskişehir Hasan Polatkan havalimanı rent a car şirketleri sizlere yardımcı olacaktır. Yazımızın devamında araç kiralama işlemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Havalimanına ilk indiğinizde ulaşım seçenekleri arasında belediye otobüsü, havalimanı servisi ve ticari taksi bulunmaktadır. Tüm bunlardan daha hızlı, daha keyifli ve daha konforlu bir ulaşım istemez misiniz? Eminiz ki istersiniz. Bu seçenek tabii ki Eskişehir Hasan Polatkan havalimanı araç kiralama seçeneğidir. Araç kiralama seçeneği en pratik olandır. Çünkü boş taksi arayışına girmeyeceksiniz. Veya havalimanı servislerinde olduğu gibi diğer yolcuları beklemeyeceksiniz. Bu iki durumun gerçekleşmemesi size oldukça vakit kazandıracaktır. Artık araç kiralama seçeneğinde karar verdiyseniz yapmanız gereken çok basit. Eskişehir Hasan Polatkan havalimanı oto kiralama firmalarını aramak. Evet, tek bir telefonla konforlu, keyifli bir ulaşıma kavuşabilirsiniz. Dilerseniz havalimanına inmeden önce rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon işlemi size daha avantajlı gelebilir. Çünkü araç kiralama sektörü çok talep gördüğünden çok sık kampanyalar düzenliyorlar. Siz de rezervasyon sırasında kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Bir diğer avantajı ise siz havalimanına indiğinizde aracınızın da kapıda olmasıdır. Bu sayede kesintisiz bir yolculuk yapabilirsiniz. Aracı Eskişehir’in dilediğiniz yerinde teslim etmenizi çoğu firma kabul ediyor. Bu da oldukça kolaylık sağlayan bir işlemdir.

Neden Araç Kiralamalıyım?

Yolculuk süresini oldukça hızlandırdığı için uçağı tercih ederiz. Peki, havalimanına indikten sonra da hızlı bir ulaşım seçeneğine sahip olmak önemli değil midir? İşte bu yüzden hızlı, keyifli ve kesintisiz bir yolculuk için Eskişehir Hasan Polatkan havalimanı araba kiralama seçeneğini seçmeliyiz. Eskişehir gezilecek yerleri bakımından oldukça zengindir. Eskişehir’i doyasıya gezmek isterseniz bunu otobüsle veya taksiyle yapmanız çok zor olacaktır. Çünkü her istediğinizde bir taksi veya otobüs bulamayabilirsiniz. Ama istediğiniz her an bir araç kiralayarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Tatilinizi yolu düşünmeden doya doya yaşamak için mutlaka bir araç kiralayın deriz.

Araç Kiralarken Gereken Evraklar ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yazımızın bu kısmında size, “Araç kiralama için gerekli koşullar neler?” bundan bahsedeceğiz.

Yaş sınırı: Alt ve orta sınıf araçlarda en az 21, üst sınıflarda 25, lüks sınıflarda ise 28 yaş sınırı bulunmaktadır.

Ehliyet Yılı: Alt, orta ve üst sınıf araçlarda en az 2 yıllık, lüks sınıf araçlarda ise en az 3 yıllık bir ehliyet istenmektedir.

Araç Kiralama Ücreti: Kiraladığınız aracın modeline göre, sınıfına göre ve kaç gün sizde kalacağına göre değişen bir durumdur.

Kilometre Sınırı: Araç kiralarken sınırlı km ile veya sınırsız km ile kiralama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sınırlı km aracı kiralarsanız, aştığınız her bir km için 50 kuruş ödemelisiniz.

Sözleşmeyi Mutlaka Okuyun: Sözleşme maddelerini baştan sona dikkatlice okuyun ve firmanın sizden ne istediğini iyi anlayın. Sözleşmede örneğin, aracı geç teslim etme durumunda uygulanacak olan gecikme bedelinin belirtildiği madde yoksa bunu firmaya mutlaka sorun.

Kasko veya Sigortasına Bakın: Aracı teslim almadan önce, kaskolu olup olmadığını teyit edin. Çünkü olası bir kazada size maddi zarar verebilir.

Aracı Kontrol Edin: Aracı, firma görevlisinden teslim almadan önce görevlinin biraz beklemesini rica edin ve aracın dışından başlayarak iyice inceleyin. Araçta herhangi bir hasar görürseniz bunu görevliye belirtin.