Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

Çanakkale Havalimanı Araç Kiralama

Çanakkale havalimanı 1995 yılından itibaren iç veya dış hatlar ulaşımında hizmet veren bir havalimanıdır. Şehir merkezine olan uzaklığı 5 km’dir. Sizlere bu yazımızda bu 5 km ve Çanakkale’nin eşsiz güzelliklerini gezebilmeniz için kolay, konforlu bir yolculuğu nasıl yaparsınız bundan bahsedeceğiz. Bu sorunun çok pratik bir çözümü var, çözüm ne diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim Çanakkale havalimanı araç kiralama işlemi diyebiliriz. Yazımızın devamında araç kiralama işlemlerinden, gerekli belgelerden ve bu işlemin avantajlarından bahsedeceğiz.

Çanakkale Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Çanakkale havalimanına indiğinizde sizlere ulaşım için havalimanının sunduğu servisi veya havalimanı taksilerini kullanabilirsiniz. Tabii havalimanı kalabalık olduğundan indiğiniz saatte boş taksi bulmak pek kolay olmayabilir. Bu sefer havalimanı servislerine yöneleceksiniz fakat o zaman da diğer yolcuları beklemek durumunda kalacaksınız ve uçak yolculuğunu seçme sebebiniz kısa zamanda ulaşmak iken şehir merkezine ulaşmanız zaman alacaktır. Yani istediğiniz dakikada bu işlemlerinizi yapmak kolay olmayacak vakit alacaktır. Oysaki Çanakkale havalimanı oto kiralama ile yolculuğunuza kesintisiz devam edebilirsiniz. Araçlarınızı Çanakkale havalimanı rent a car firmalarından kiralayabiliyorsunuz. Dilerseniz daha uçağa binmeden internet sitesi üzerinden aracın modelini, fiyatını, hangi tarihlerde sizde olacağını ayarlayabilirsiniz. Bu seçenek sayesinde uçaktan indiğinizde aracınız havalimanında hazır halde sizi bekliyor olacaktır. Ya da dilerseniz havalimanına indiğinizde firmalara telefon numarası yardımıyla ulaşıp istediğiniz model ve fiyattaki aracı kiralayabilirsiniz. Fiyatlar seçtiğiniz araç tipinden, araç sınıfına ve kiralayacağınız gün sayısına bağlantılı olarak artmaktadır. Kiralarken sınırsız km bir araç kiralarsanız km aşım bedeli ödemezsiniz fakat km sınırı olan araçlarda aşılan km başına genellikle 50 kuruş fark ödenir.

Çanakkale Havalimanı Araç Kiralama Avantajları

Araba kiralamanın ne tür faydaları olur, neden araç kiralayayım ki? diye düşünüyorsanız yazımız bu noktada size cevap olacaktır. Çanakkale havalimanı araba kiralama size ilk olarak çok vakit kazandıran bir işlem olacaktır. Seyahatleriniz sırasında nereye, nasıl gideceğinizi düşünmeden keyifli ve kesintisiz bir yolculuk yaparsınız. Yolculuğunuzu gerçekleştireceğiniz araç temiz, konforlu ve hijyen kurallarına uygun bir araç olacağından yolculuğunuzu gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Çanakkale şehrinin tarihi ve doğa harikalarını gönlünüzce gezersiniz. İstediğiniz saatte istediğiniz yere taksi, dolmuş sorunu yaşamadan ulaşabilirsiniz. Şehri gezmek, ilçelerini gezmek sizin için dolmuş ve taksi saatleri içinde kalmayacak dilediğiniz saatte aracınıza binerek görmek istediğiniz yeri göreceksiniz. Ayrıca araç kiralama işlemi size bir avantaj daha sağlıyor. Nedir bu avantaj derseniz ? Havalimanı firmalarından kiraladığınız aracı istediğiniz yerde teslim edebilirsiniz size bu kolaylığı sunuyorlar.

Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler

Yazımızın bu kısmında size gerekli evraklar, işlemler nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. İlk olarak bilmemiz gereken şey araç kiralama işleminde yaş sınırı vardır. Alt sınıf ve orta sınıf araçlar için bu yaş sınırı 21, üst sınıf araçlar için 25 ve lüks sınıfına giren araçlar için yaş sınırı 28’dir. Ayrıca alt sınıf, orta sınıf, üst sınıf araçlar için 2 yıllık bir ehliyet istenirken, lüks sınıf araçlar için 3 yıllık bir ehliyet istenmektedir. Yine dikkat etmeniz gereken diğer bir husus aracı kullanacak başka bir sürücü var ise bu sürücünün de kimlik ve ehliyet bilgileri firmaya bildirilmelidir. Her firmada olduğu gibi aracı herhangi bir trafik cezası, park cezası veyahut olası kazalardan korumak için bir miktar depozito ödemesi yapılması gerekiyor. Tüm bunların dışında Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınız ve ehliyetiniz gerekli işlemleri başlatmak için yeterlidir.