Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

Bayburt Oto Kiralama

bayburt araba kiralama

Bayburt Araç Kiralama

 

Küçük ve güzel Bayburt, her geçen gün daha güzelleşiyor. Dağ ve taşı ile bir başka memleket olan bu şehir, Bayburt araç kiralama hizmetlerine de oldukça ihtiyaç duymaktadır. Çünkü Bayburt’ta birçok kişi otomobiller ile ulaşımı sağlamaktadır. Günümüzde araç piyasası çok pahalı durumda olduğundan, insanlar da bizzat araç kiralama hizmetini tercih ediyor. Araç kiralama hizmetleri sayesinde insanlar, ekonomik ulaşımdan faydalanıyor. Ekonomik ulaşımdan yararlanıldığı gibi talep edilen süre zarfı kadar da kiralık araçları kullanmak mümkündür.

 

Araç kiralama hizmetlerinde, her türlü aracı bulmanız mümkündür. A’dan Z’ye istediğiniz marka ve modelde araca sahip olmak, Bayburt araç kiralama hizmetleri ile mümkün olacak. Üstelik istediğiniz araç modelini, en uygun fiyat ile kiralamanız mümkündür. Çok uygun fiyatlar kapsamında sahip olacağınız aracı İster Bayburt’ta isterseniz de başka bir şehirde rahatlıkla kullanabilirsiniz. En iyi modeller ile Bayburt dağlarının eteklerinde, ailenizle muazzam bir tur yapabilirsiniz. Son model araçları kiralayarak şık ve zarif bir aracın günlerce sahibi olmanız da mümkün olacaktır.

 

Bayburt Araç Kiralama Hizmetleri

 

Bayburt kalesi, soğanlı geçidi, Korgan köprüsü ve daha fazla gezilecek yeri ile dikkat çeken Bayburt, ülkemizin güzel vilayetlerinden bir tanesidir. Güzeller güzeli bu şehirde arabaları da sıklıkla görmek mümkündür. Çünkü bu şehrin halkı, Bayburt oto kiralama sayesinde, birçok  modelde ki aracın sahibi olarak, şehrin güzelliklerini gezmektedir. Bayburt kalesinin eteklerinde, saat kulesinin bulunduğu mekanda kiralık araç ile gezen vatandaşları sıklıkla görmek mümkündür. Bayburt araç kiralama sayesinde, insanlar birçok mekanı gezdiği gibi bir başka şehre de yolculuk yapabilir.

 

Bayburt ilinde birçok gezilecek yer mevcuttur. En çok gezilmesi gereken yerlerden ilki de Bayburt kalesidir. Bu kale asırlardır var olan tarihi bir kaledir. Bayburt araba kiralama hizmetleri ile istediğiniz aracı kiralayarak, Bayburt kalesini ziyaret edebilirsiniz. Kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir tanesi de Çımağıl Mağarası’dır. Ortalama 600 m uzunluğa sahip olan bu mağara, şehrin gözdesidir.  Bayburt saat kulesi de çarşı bölgesinin orta konumlarında yer alıyor. Çok muazzam bir manzara görüntüsü sunan saat kulesini de gezmeniz, sizler için avantajlı olacaktır.

 

Bayburt gezilecek yerler konusunda her zaman iddialı olan bir şehir olarak karşımıza çıkar! Bu güzel şehrin bozulmamış doğası ve harika atmosferi, ziyaretçilerini büyüler. Çünkü kent adeta doğal güzellikler cenneti olarak karşımıza çıkar! Böylece Bayburt kentinin son zamanlarda turizm konusunda da ün kazandığını ifade edebiliriz. Üstelik şehirde araç kiralama hizmetlerinin de gelişmiş olması; şehrin konforlu bir şekilde gezilmesini de mümkün hale getirir! Bayburt araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak isteyenler bu güzel şehri de konforlu bir şekilde gezebilirler!

 

Bayburt Araç Kiralama ile İstediğiniz Aracı Kiralayın!

 

Güzeller diyarı Bayburt ilimiz, neşe dolu insanlarıyla bir başka memlekettir. Neşe dolu insanları, Bayburt rent A car hizmetlerine oldukça ihtiyaç duymaktadır. Çünkü halk, genel olarak ulaşımı araçlar ile sağlamaktadır. Bayburt araç kiralama sayesinde insanlar, Bayburt bölgesinde ki istedikleri yere gidebilecekler. Aynı zamanda çok uzak olan bir şehre de kiralık araç ile rahatlıkla gidilebilir. İster güzellikler diyarı Bayburt ilini turlayın. İsterseniz de tüm Türkiye’yi turlayın. Araç kiralamanın keyfini, şehrinizi ve ülkenizi turlayarak geçirin.

 

Şayet Bayburt’u gezecek olursanız, Bayburt araç kiralama hizmetlerinden rahatlıkla araç kiralayabilirsiniz. İstediğiniz model de araç kiralayarak, şehrin bütün güzelliklerini keyifle gezebilirsiniz. Araç kiralama hizmetleri sayesinde, ulaşım açısından avantajlı olabileceğiniz gibi ekonomik açıdan da avantajlı olacaksınız. Bu hizmetler sayesinde, ülkemizin dört bir yanını, en son model araçlar ile gezebileceksiniz.

Bayburt oto kiralama, Bayburt kiralık araçlar, araç kiralamada dikkat edilmesi gerekenler ve daha birçok bilgi için, Emacarrental.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Oto kiralama nedir ?

Kısa dönem araç kiralama ve uzun dönem araç kiralama olarak iki şekilde incelenen araç kiralama, 1946 yılında Amerika’nın Detroit eyaletine bağlı havaalanında Warren Avis tarafından kuruldu. Bayburt Araç Kiralama Günlük, aylık ya da senelik, belirli bedeller ödenerek, araçların kullanım hakkının alınmasına denilmektedir. Günlük kullanım daha çok turistik alanda yapılırken, uzun vadeli araç kiralama işlemi, firma ya da şirketler tarafından tercih edilir.

Araç kiralama şartları nelerdir ?

Genellikle rent a car firmalarının belirlediği araç kiralama şartları, sadece aracını kiraya veren firma için değil, aynı zamanda araç kiralayan kişi ya da kurumlar için de önemlidir. Her oto kiralama şirketinin sözleşme şartları farklılık gösterse de, genel olarak belirlenen araç kiralama şartları şöyledir;

 • Araç kiralamada yaş şartı: Bazı oto kiralama şirketleri, araçlarını kiraya vermek en az 21 yaş, bazıları 23 yaş şartı aramaktadır. Ema Car Rental firmasında, 22 yaş ve üzeri olmanız, ayrıca 2 yıllık sürücü belgenizin olması gerekmektedir.
 • Araç kiralama süresi: Tüm oto kiralama şirketlerinde, araç kiralama süresi minimum 24 saattir.
 • Ek sürücü şartı: Aracı kiralayan kişi, sadece kendisi kullanabilir. Farklı bir kişiye kullanması için veremez. Eğer birden fazla kişi aracı kullanacaksa, kullanacak her sürücünün bilgileri sözleşmeye dahil edilmelidir.
 • Aracı getirme süresi: Bu konuda her firmanın kendisine özgü kuralları vardır. Araç kiralama sözleşmesinde, aracın iade saati belirlenir. Bu süreyi geçmesi halinde, ek ücret ödemek durumunda kalınabilir. Eğer kiralama süresi uzatılacaksa, iade saatinden önce firmaya haber verilmelidir.
 • Araç kiralamada kilometre şartı: Oto kiralama sözleşmesinde, 24 saat içinde yapılacak maksimum kilometre belirtilir. Bu mesafenin aşılması halinde, aşılan her km için alınacak olan ek ücret de belirtilir. Eğer sınırsız kilometre yazıyorsa, yaptığınız kilometrenin önemi yoktur.
 • Yakıt durumu: Aracı kiraladığınızda, yakıt ( Benzin, mazot ) seviyesini mutlaka kontrol edin. Firma sizden, aldığınız seviyede bırakmanızı isteyecektir. Aksi halde, yakıt bedeli sizden tahsil edilebilir.
 • Trafik cezaları: Kiraladığınız süre içerisinde, yaptığınız trafik ihlallerinden dolayı doğacak olan trafik cezaları, sizden tahsil edilir. Eğer yaptığınız bir ihlalden dolayı kiraladığınız araç trafikten men edilirse, aracı çözmek için geçen süre, sizden tahsil edilir.
 • Trafik kazaları: Kiraladığınız araç ile yaptığınız trafik kazalarında, kaza tutanağı düzenlenmek zorundadır. Tutanak düzenlenmiyorsa, araçta meydana gelebilecek tüm hasar, sizden tahsil edilir. Ayrıca aracın tamirde kaldığı her gün için yaşanan kayıp da, yapılacak sözleşme gereği sizden tahsil edilebilir.

 

Araç kiralarken nelere dikkat edilmeli ?

Araç kiralarken, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bayburt rent a car firmaları her ne kadar müşteri odaklı çalışsa da, yine de etik çalışmayan şirketlerin olduğunu unutmamak gerekiyor. Ema Car Rental firması olarak, sizlere araç kiralamada dikkat etmeniz gerekenleri söylemek istiyoruz.

 • Mutlaka kaliteli ve güvenilir firmaları tercih edin. Ruhsatlı çalışan, vergisini ödeyen ve hakkında pek şikâyet olmayan firmaları araştırın.
 • Kiraladığınız aracın kasko durumunu iyice öğrenin. Özellikle yol yardım ve servisler hakkında bilgi sahibi olun.
 • Aracın model yılı ve kilometresini kontrol edin. Genç ve az kullanılmış bir araç, sizi hem konfor açısından rahat ettirecek, hem de arıza yapma olasılığı daha düşük olacaktır.
 • Aracın yağını, suyunu, farlarını, emniyet kemerlerini, çalışma durumunu, kiralama şirketi yetkilisinin yanında kontrol edin. Eğer bir arıza varsa, farklı bir araç talep edin.
 • Kiraladığınız aracı, şirket yetkilisi ile birlikte kontrol edin. Çizik, göçük gibi durumların olup olmadığını iyice inceleyin. Bazı firmalar, önceden olmuş hasarları sizin yaptığınızı iddia ederek, hasarı sizden talep etmektedirler.
 • Araç kiralama sözleşmesi yapın. Sözleşmenin şartlarını iyi okuyun. Sizi zora sokacak maddeler varsa vazgeçin ya da sözleşme de düzenleme talep edin.
 • Aracın kaskosunun olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Bazı rent a car firmaları, kasko ücretleri pahalı olduğu için yaptırmıyorlar. Böyle bir durumda kaza yaparsanız, tüm masrafları cebinizden ödemek zorunda kalabilirsiniz.
 • Aracın yakıt türünü öğrenin. Dizel araçlar daha az yakacağından, maliyeti daha düşük olmaktadır. Eğer benzinli araç istiyor ve daha az yakmasını istiyorsanız, motor gücü düşük olanları tercih etmelisiniz.

Tüm bunları, araç kiralama sözleşmesini imzalamadan önce yapın. Aksi halde mağdur olabilirsiniz.

Bayburt İli

Bayburt, yaklaşık 90 bin nüfusuyla, Türkiye’nin en az nüfusa sahip şehridir. Konum itibariyle Karadeniz Bölgesinde yer almaktadır. Çok fazla turist çeken bir şehir olmamasına rağmen;

 • Bayburt Kalesi
 • Dede Korkut Türbesi
 • Aydıntepe Yer altı Şehri
 • Sırakayalar Şelaleri
 • Mağaralar
 • Bent Hamamı

gibi görülmesi gereken yerleri vardır.

Bayburt ilçeleri

Nüfusu en düşük olan şehir olan Bayburt, aynı zamanda en az ilçeye sahip olan şehirdir. Bayburt şehir merkezinin dışında, Aydıntepe ve Demirözü isminde iki adet ilçesi vardır. Eğer bu ilçelerden birindeyseniz ve araç kiralamak istiyorsanız, Goolge arama motoruna;

 • Bayburt araç kiralama
 • Aydıntepe araç kiralama
 • Demirözü araç kiralama

yazmanız yeterlidir.

Araç kiralama ile ilgili sık sorulan sorular

Buraya kadar, araç kiralama nedir, araç kiralarken nelere dikkat edilir, araç kiralama şartları nelerdir gibi konularda kısaca bilgiler sunduk. Şimdi de kısaca, oto kiralama ile ilgili en sık karşılaşılan sorunlara değinelim.

Araç kiralarken boş senet imzalamak

Araç kiralarken boş senet imzalamak, yapabileceğiniz en büyük yanlışlardan biridir. Amatör ya da kurumsal olmayan rent a car firmalarının gerçekleştirdiği bu yöntem, çoğu zaman sizleri mağdur etmektedir. Bu yüzden kesinlikle boş senede imza atmayın.

Oto kiralama şirketi nasıl seçilir ?

Yazımız içerisinde de sizlere çeşitli ipuçları vermiştik. Sadece araç kiralama fiyatlarına değil, araçların markasına, model yılına, kilometresine ve en önemlisi, gerçekten kurumsal bir araç kiralama şirketi olup olmadıklarına bakmalısınız.

Bayburt’ta araç kiralama şirketi var mı ?

Bayburt nüfus olarak küçük bir il olduğundan, oto kiralama konusunda çok fazla seçeneğiniz bulunmuyor. “ Merdiven altı “ diye tabir edilen firmalardan uzak durmalısınız. Bayburt ucuz oto kiralama ya da Bayburt araba kiralama denildiğinde, kurumsal olan firmaların başında Ema Car Rental geliyor.

Havalimanı araç kiralama farklı mı ?

Havalimanı araç kiralama, benzerlerine nazaran biraz daha farklıdır. İneceğiniz havaalanında bulunan firmaları internetten araştırmalı, önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Diğer rent a car şirketlerine göre, fiyatlarının daha pahalı olduğunu söylememiz gerekiyor.

Araç kiralama fiyatları

Araç kiralama fiyatları; firmanın kurumsallığına, araçların marka, kilometre ve modeline, bulunduğu ile, kiralanacak süreye göre değişkenlik gösterir. Bayburt rent a car Türkiye araç kiralama piyasasına bakıldığında, ortalama fiyatlar 100-150 TL arasında değişmektedir.

Neden Ema Car Rental ?

Türkiye’nin en geniş yelpazede hizmet sunan rent a car firmalarından biri olan Ema Car Rental;

 • Amasya
 • Aydın
 • Bayburt
 • Bingöl
 • Bursa/İnegöl
 • Şırnak/Cizre
 • Diyarbakır
 • Edirne
 • Elazığ Havalimanı
 • Elazığ şehir merkezi
 • Erzurum
 • İstanbul Havalimanı
 • İstanbul şehir merkezi
 • Kayseri
 • Kırklareli
 • Muğla/Bodrum
 • Muş
 • Ordu
 • Şanlıurfa
 • Van

olmak üzere 20 farklı şubesiyle hizmet vermektedir. Ayrıca Google arama motoruna;

 • Bayburt ucuz oto kiralama
 • Bayburt rent a car
 • Bayburt araç kiralama
 • Bayburt araba kiralama

yazdığınızda, karşınızda bizi bulacaksınız.

Bayburt araç kiralama firmaları içerisinde, en fazla araç bulunan şirket olduğumuzu gururlar söylemek istiyoruz. Bünyemizde;

 • Renault
 • Fiat
 • Ford
 • Mercedes

gibi üst kalite araçlar bulunmaktadır.  Web sitemiz üzerinden araçlarımızı inceleyebilir, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz. Bizlere info@emacarrental.com e posta adresinden ulaşabileceğiniz gibi, 0850 304 4676 numaralı telefondan da ulaşabilirsiniz.