Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

Adıyaman Havalimanı Uygun Araç Kiralama

adıyaman havalimanı araba kiralama

Adıyaman Havalimanı Araç Kiralama

Ülkemizin tarihi ve kültürel eserler bakımından en zengin illerinden biri olan Adıyaman Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunmaktadır. Adıyaman Fırat’ın batısında yer almaktadır. Bu şehirde şehir merkezine 22 km uzaklıkta bulunan bir havalimanı vardır. Adıyaman Havalimanı 1998 yılında sivil havalimanı olarak hizmet vermeye başlamıştır.  Şehir merkezine yakın bir konumda bulunan Adıyaman Havalimanı araç kiralama hizmeti sayesinde yolcular çok rahat bir şekilde şehir merkezine ve yakın illere ulaşabilmektedir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından işletilen bu havalimanında sadece iç hatlarda uçuş yapılmakta olup tarifeli dış hat uçuşları bulunmamaktadır. Havalimanından şehir merkezine farklı yollarla ulaşım söz konusu olmakla birlikte araç kiralama hizmetinden çokça kullanılmaktadır. Adıyaman Havalimanı oto kiralama hizmetleri sayesinde yolcular şehir merkezine çok kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

Adıyaman Havalimanı Araç Kiralama ile Şehri Gezin

Adıyaman kültürel eserler ve tabiat güzellikleri bakımından çok zengin bir şehirdir. Bu şehre yolu düşenler vakit ayırıp şehrin güzelliklerini tek tek gezmelidir. Adıyaman’a havayolu ile gelenlerin vakit kaybetmeden şehri tanımaya başlaması için Adıyaman Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden faydalanmaları tavsiye edilmektedir. Havalimanına iner inmez kiraladıkları araç ile şehir merkezine ulaşanlar buradan şehri keşfetmeye başlayabilirler.

16 farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Adıyaman Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa ve Diyarbakır ile komşudur. Adıyaman, Güney Doğu Anadolu’da bulunan birçok il ile komşudur. Kommagene Uygarlığı’nın günümüze bıraktığı mirasların bulunduğu Nemrut Dağı ile tüm dünyanın ilgisini çekmektedir. 1988 yılında Milli Park olarak ilan edilen Nemrut Dağı içerisinde bulunan tanrı ve tanrı heykelleri ile birçok ödüle layık görülmüştür.

adıyaman havalimanı araç kiralama

Adıyaman Havalimanı Rent a Car ile Rahatlığı Yaşayın

Adıyaman, Nemrut Dağı’nın yanı sıra Atatürk Barajı ile de adını duyurmuştur. Fırat Nehri’nin suları ile oluşturulan baraj tarihi Samosata şehrinin üzerine kurulmuştur. Burası her yıl yapılan yelken yarışları ile ziyaretçileri çekmektedir. Fırat Nehri’ni besleyen birçok akarsu sayesinde şehir şifalı sular bakımından da zengin hale gelmiştir. Şehre gelen ziyaretçiler Adıyaman Havalimanı rent a car olarak hizmet sunan firmalarla iletişim kurarak bu etkinliklere rahatça katılabilmektedir.

Adıyaman tarihi ve coğrafi güzelliklerinin yanında ekonomiye katkısı ile de ülkemizin en önemli illeri arasında yerini almıştır. Şehir sınırları içerisinde açılmış olan petrol kuyuları ile ülkemizde çıkarılan ham petrolün %25’i bu kuyulardan elde edilmektedir. Bu da ülke ekonomisi için çok büyük bir katkı olarak değerlendirilmektedir. Şehir suç işleme oranın en az olduğu ikinci şehir olarak belirlenmiş olup güvenli bir şehir olarak kabul edilmektedir.

Adıyaman Havalimanı Araba Kiralama ile Şehri Keşfedin

Adıyaman yurt içinden ve yurt dışından birçok ziyaretçisi olan bir şehirdir. Bu şehri keşfetmek üzere havalimanına gelenler farklı yollarla merkeze ulaşabilirler. Karayolu ile şehre ulaşabileceğiniz taksi ve yolcu servis hizmetleri bulunmaktadır. Bu hizmetlerin yanında konforlu bir Adıyaman gezisi planlayanlar için Adıyaman Havalimanı araba kiralama hizmetleri sunulmaktadır. Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama hizmetinden yararlananlar rahat bir şekilde şehrin güzelliklerini keşfe çıkabilirler.

Cendere Köprüsü, Perre Antik Kenti, Arsemia,  Eski Kahta Kalesi, Karakuş Tümülüsü bu şehrin gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Yemek kültürü olarak da çok zengin olan Adıyaman çiğköftesi ile de oldukça ünlüdür. Bunun yanında basalla, yarpuz salatası tene helvası da tadılması gereken lezzetler arasında yer almaktadır.

adıyaman havalimanı oto kiralama

Adıyaman Havalimanı Oto Kiralama Şirketleri

Adıyaman iline havayolu ile yolculuk yapmak isteyenler yurt içi uçuşlar ile Adıyaman Havalimanı’na iniş yaparlar. Buraya ulaşanlar şehir merkezine farklı ulaşım yollarını kullanarak geçebilirler. Taksi, yolcu servisleri merkeze ulaşımda kullanılan araçlardır. Bunların yanında araç kiralama şirketlerinden kiralanan konforlu araçlarla da şehre ulaşıp rahat bir şekilde gezinizi yapabilir ve işlerinizi halledebilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı oto kiralama şirketleri aracılığıyla araç kiralamak isteyenler internet üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Havalimanı sınırları içerisinde yer alan şirketlerle iletişime geçerek araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Firmaların internet sitelerinden veya iletişim numaralarından rezervasyonunuzu yaptırarak havalimanına indiğiniz an aracınıza ulaşabilirsiniz. Böylece Adıyaman iline ve çevredeki illere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Araç kiralama hizmeti ile şehrin güzelliklerine daha fazla vakit ayırabilir ve çok daha keyifli bir şehir turu yapabilirsiniz.