Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

Adana Şakirpaşa Havalimanı Araç Kiralama

Adana Havalimanı Oto Kiralama

Adana Şakirpaşa Havalimanı, Seyhan ilçesinde bulunan Osmaniye ve Mersin gibi illere de hizmet veren bir havalimanıdır. 1937 tarihinden bu yana hizmet vermeye devam ediyor. Adana’nın merkezine olan uzaklığı ise 5 km’dir. Bu yazımızda size Adana Şakirpaşa havalimanına gelince kesintisiz bir seyahat nasıl yapılır onu anlatacağız. Bunu gerçekleştirmek Adana  havalimanı oto kiralama ile çok basit. Kiralama işlemleri nelerdir, avantajları nelerdir gelin bahsedelim.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Araç Kiralama

Herkes gibi bizler de uçak yolculuğunu daha az vakitte ulaşım sağladığı için tercih ediyoruz. Bu yüzden havalimanında da vakit kaybetmeyi istemeyiz. Havalimanında nasıl vakit kaybetmeyiz? diye düşünüyorsanız sorunuzun cevabına Adana Şakirpaşa havalimanı rent a car firmaları sayesinde diyebiliriz. Adana havalimanına indiğinizde sizlere ulaşım için havalimanının sunduğu servisi veya havalimanı taksilerini kullanabilirsiniz. Tabii havalimanı kalabalık olduğundan indiğiniz saatte boş taksi bulmak çok zor olacaktır. Bu sefer havalimanı servislerine yönelmek isteyeceksiniz fakat bu da pek pratik bir yol olduğu söylenemez. Çünkü bu sefer de servisin dolmasını bekleyeceksiniz. Şehir merkezine ulaşsanız bile bir sonraki yolculuğunuzda yine ulaşım sorunu yaşayacaksınız. İşte bu yüzden Adana Şakirpaşa Havalimanı araba kiralama işlemini tercih etmenizi öneririz. Bu işlemleri isterseniz web tarayıcınız üzerinden daha havalimanına gelmeden yapabilirsiniz. Böylelikle siz havalimanına ulaştığınızda aracınız da havalimanının önünde olmuş olur. Ya da dilerseniz havalimanına ulaşınca firmaları telefon yardımıyla arayarak size bir araba göndermesini isteyebilirsiniz. Web üzerinden kiraladığınızda aracın hangi tarihlerde sizde olması gerektiğini ve hangi modeli istediğinize kolaylıkla karar verebilirsiniz. Hem de uygun fiyatlı araçları görüntüleme şansınız olacaktır.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Araba Kiralama

Adana Türkiye’nin görülmesi gereken en güzel illerinden biridir. Sizlerin de yolu bir gün Adana’dan geçerse mutlaka gezmenizi öneriyoruz. Bu geziyi daha kaliteli noktaya çıkaracak faktör ise kesinlikle Adana havalimanı araç kiralama işlemi diyebiliriz. Kiraladığınız araç sayesinde yolculuğunuza ara vermeden devam edebilir ve bu güzel şehri gezebilirsiniz. Konforlu, rahat ve temizliğine son derece önem verilen bu araçlarla Adana’nın önce tarihi mekanlarından “varda köprüsünü” daha sonra “yılan kale- şahmeran kalesini” gezebilir hemen ardından Adana’nın yöresel yemeklerini tadabilirsiniz. Tüm bu keyifli yolculuğu yapmanız size vakit kaybettirmesin istiyorsanız, şehri gezerken ulaşım koşullarını ve yollarını düşünmek istemiyorsanız bu rent a car firmalarına bir göz atın deriz.

Araç Kiralama İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bir araç kiralama işlemine karar verdiyseniz fakat hangi adımlardan oluşur bilmiyorsanız yazımızın devamı bununla ilgili olacaktır. Önce size araç kiralama işlemlerinde bilmeniz gerekenleri açıklayalım:

Alt sınıf, orta sınıf araçlar için 2 yıllık bir ehliyet gerekmekte ve 21 yaş sınırı vardır.
Üst sınıf bir araç için 2 yıllık bir ehliyet gerekiyor ve 25 yaş sınırı mevcuttur.
Lüks sınıf araçlarda 3 yıllık bir ehliyet ve 28 yaş kuralına uymanız gerekiyor.
Kilometre bazlı bir kiralama mı, yoksa sınırsız km bir şekilde mi araç kiralamak istediğinizi mutlaka belirtin. Çünkü sınırlı km kiralanınca km aşım bedeli ödenir.
Aracı sizden başka bir sürücü kullanacaksa eğer firmaya o sürücünün de belge ve bilgileri verilmelidir.
Depozito ise firmaların araçlarını korumaya yönelik aldıkları bir ücrettir.
Araç kiralama bedeli, arabanın modeline ve sizde kalacağı güne oranla artar.
Bunlar bilmeniz gereken basit kurallardı. Gelelim şimdi evraklara. Araç kiralama işleminde gerekli olan evraklar şu şekildedir:
Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı.
Ehliyet belgesi.