BLOG

Türk Yapımı En İyi Korku Filmleri

Yazar: Admin
1 yıl önce
Kategori: BİLGİ

Türk Yapımı En İyi Korku Filmleri

Korku filmi denilince gözleri fal taşı gibi açılır bazılarının. Hem korkarlar hem de izlemekten geri durmazlar. Yabancı korku filmleriyle yarışacak Türk yapımı korku filmlerimiz var. Sizler için en iyi 5 yerli korku filmini derledik. Önerilerimizi dikkate alarak izlerseniz seviniriz. Şimdiden iyi seyirler!

en iyi türk korku filmleri

Türk Yapımı En İyi Korku Filmleri

Korku, gerilim ve insanın her an tetikte kalmasını sağlayan müzikler… Her zaman olmasa da bazı zamanlar korku filmi izlemek iyi gelebilir. Gerilimi artırmak için ideal zaman gecedir korku filmini izlemek için. Yanınızda bir dostunuz olsun mutlaka korkunca arkasına saklanacağınız. Önünüzde mısır patlaklarınız ve ekranda korku film… En iyi yerli korku filmleri izlemek için harika bir ambiyans… İşte sizler için derlediğimiz 5 tane yerli korku film efsaneleri….

  1. Üç Harfliler: Beddua (2018)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Alper Mestçi’nin yaptığı Üç Harfliler: Beddua filmi en iyi yerli korku filmler sıralamasında ilk sırada. Üç Harfliler serisinin son halkasıdır. 90 dakikalık filmin başrollerinde Esma Soysal, Bayzanur Mete, Gizem Takma ve Şerife Ünsal yer almaktadır. 15 Haziran 2018 tarihinde vizyona giren Üç Harfliler: Beddua fragmanı izleyerek ne kadar korkacağınızı tahmin edebilirsiniz.

Üç Harfliler: Beddua Konusu

Melek, Ayla, Burcu ve Eda; liseden beri arkadaş olan 4 genç bayandır. Aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen lise dostlukları devam etmiştir. Hayatlarının acı ve tatlı anlarını birlikte paylaşan Eda, Burcu, Melek ve Ayla’nın hayatları güzel ve mutlu bir şekilde ilerlemektedir. Her biri yaşantısını yoluna koymuştur. Bir gece karşılarına Havel adında şaman bir kadın çıkıncaya kadar. Havel ile bir gece esrarengiz bir şekilde karşılaşmışlardır. Havel ile karşılaştıkları o geceden sonra hayatları cehenneme döner. Kendilerine yapılmış bir beddua vardır. Bedduayı kimin yaptığı bilinmemektedir ama kızların hayatını kabusa çevirmeye yetmektedir.

  1. Dabbe: Zehr-i Cin (2014)

Dabbe serisinin 5.filmi olan Dabbe: Zehr-i Cin, Hasan Karacadağ tarafından yazılmış ve yönetilmiştir. En iyi yerli korku filmleri sıralamamızda ikinci sırada yer almaktadır. Başrollerinde; Sultan Köroğlu Kılıç, Nil Günal Çakıroğlu, Ömer Duran, Ümit Bülent Dinçer, Pelin Acar ve Emir Özbek Yıldız yer almaktadır. Serinin diğer filmlerinden daha fazla ilgili gören Zehr-i Cin vizyona girdiği ilk günde tam 134 bin kişi tarafından izlenmiştir. Dabbe: Zehr-i Cin fragmanı izlediğinizde hemen izlemek isteyeceksiniz. 

Dabbe: Zehr-i Cin Konusu

Mutlu bir hayat süren Ömer ve Dilek çiftinin hayatı Dilek’in gördüğü rüya ile bir anda kötüleşmeye başlar. Dilek, rüyasında suretleri belli olmayan ve ne olduğunu anlamlandıramadığı bazı şeyler kulağına bir şeyler fısıldamaktadır. Dilek rüyadan uyanınca korkunun geçeceğini zanneder ama düşündüğü gibi olmaz. Rüyasında gördükleri şeyler ona musallat olurlar ve onu bir girdaba doğru çekmektedirler. Eşi Ömer, bu yaşadıklarını yaşadıkları hırsızlık olayına bağlar ama hakikat onun düşündüğü gibi değildir. Ne olduğunu bilemedikleri şeyler Dilek’in bedenini iyice kontrol altına almaya başlar ve işler çığırından çıkar. Olayları kontrol altına alamayınca Ömer ve Dilek, işin uzmanı olarak bildikleri Belkıs Hoca’ya ulaşmaya çalışırlar. Belkıs Hoca Bitlis’te olduğu için Bitlis’e doğru yola çıkarlar.

  1. Siccin 5 (2018)

Siccin5, Siccin serisinin beşinci devam halkası, yönetmen Alper Mestçi’nin dördüncü korku filmidir. En iyi yerli korku filmleri arasında yer alan Siccin 5 ilk olarak 17 Ağustos 2018 tarihinde vizyona girdi. Filmin başrollerini; Özgür Hacıer, Rüya Önal, Metin Yıldırım, Ece Baykal, Merve Ateş, Tuncay Çağıl ve Pınar Gülkapan paylaşmaktadır. Siccin: 5 fragmanı izlerken dahi korkabilirsiniz.

Siccin 5 Konusu

Yıllar öncesinde yapılan bir ayinle hayatları kabusa dönen bir ailenin kabusa dönen hayatı anlatılmaktadır. Filmin kahramanı 12 yaşındaki Hale’dir. Nevşehir’de çok ürkütücü bir evde yaşamaktadır. Evde Hale ile birlikte akli dengesi bozuk babaannesi, oldukça ürkünç gözüken annesi ve halası Azra yaşamaktadır. Hale’nin görünüşü tuhaftır. Dengeli olmayan davranışlara sahip olduğundan insanlarla diyalog kuramamaktadır. Hale bir gece rüyasında babasını görür. Oysaki babası o doğmadan ortadan kaybolmuştur ve bir daha da gelmemiştir. Gördüğü rüyada babası Hale’yi tekinsiz ve korkunç bir eve çağırmaktadır. Kabusta babasının Hale’yi çağırdığı ev dedesinin Karain Köyü’ndeki eski evidir. Bu ev geçmişte kötü bir ayine sahnelik yapmıştır. Gördüğü kabustan sonra Hale gittikçe ürkütücü bir hal almaya başlar. Hale’deki korkunç değişim ev halkının hayatının da kötüleşmesine neden olur. Hale’nin değişiminden en fazla etkilenen ise halası Azra ve sevgilisi Selim’dir.

  1. Musallat (2007)

Korku filmlerinin aranan yönetmeni Alper Mestçi’nin ilk yönetmenlik deneyimini gerçekleştirdiği filmdir. 16 Kasım 2007 yılında vizyona giren Musallat filmini sinemalarda 301 bin 220 kişi izlemiş. Senaristliğini Güray Ölgü tarafından yapılan filmin başrollerinde; Biğkem Karavus, Burak Özçivit, Selam Kutluğ, Sedat Kalkavan, Kurtuluş Şakirağaoğlu ve İbrahim Can yer almaktadır. Musallat fragmanı izlediğinizde neden 15 yaş sınırı getirildiğini anlayacaksınız.

Musallat Konusu

Yerli korku filmlerinin öncüsü olarak kabul edilen Musallat filminde birbirini deli gibi seven Suat ve Nurcan’ın mutluluklarına düşen kara gölgeyi anlatmaktadır. Suat ve Nurcan evlenme kararı almışlardır. Ne olacaksa zaten bu karardan sonra olmaya başlıyor. Çiftin başına farklı bir gezegenden gelmişçesine farklı bir varlık musallat olur. Yeni hayatlarında eski mutlu günlerden eser kalmamıştır çünkü çevrelerinde açıklanması imkansız olaylar yaşanmaktadır.

  1. El- Cin (2013)

Yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Hasan Karacadağ’ın yaptığı El-Cin, en iyi yerli korku filmlerinin ilk beşi içindedir. Başrollerini Serdal Genç, Fulya Zenginer, Sevinç Erol, Alper Kadayıfçı, Oğuzhan Yıldız ve Hande Kaptan’ın paylaştığı filmi ülkemizin sinemalarında 421 bin 52 kişi izlemiştir. 2012 yılında vizyona girmesi planlanan ancak 5 Nisan 2013 tarihinde giren El-Cin fragmanı bile yeterince etkileyici.

El- Cin Konusu

Küçük bir kız İstanbul Şile’de kim olduğu bilinmeyen kişiler tarafından kaçırılmıştır. Şile’de aynı bölgede yaşayan 5 üniversiteli genç vardır. Üniversitelilerin kaçırılan kızla hiçbir alakaları olmamasına rağmen tuhaf olaylar yaşamaya başlarlar. Her geçen gün yaşadıkları gizemli fısıltıların, görüntülerin dozu artmaya başlar. Bu olayları neden yaşadıklarını anlamaya çalışırlarken kendilerini farklı varlıkların içinde bulurlar.

Sizlerde bu keyifli yazıdan sonra ihtiyacınız olması halinde izmir havalimanı araç kiralama taleplerinize hemen ulaşabilirsiniz film kadar korkmayın en iyi fiyat garantisi ile :)

 

aracimi kiraya vermek istiyorum

Arabamı Kiraya Vermek İstiyorum

Araba kiralama sektöründe hizmet vermekte o...

İzmir Atv Kiralama

İzmir ATV Kiralama Hizmeti 

Günümüz çağının...

İzmir Motorsiklet Kiralama

İzmir Motosiklet Kiralama

Özellikle tarihi ve doğal güzellik...

İzmir Bisiklet Kiralama

İzmir’de Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Gezmeyi ve y...

Gökçeada Feribot Sefer Saatleri – Eskihisar ile Topçular Arası Feribot Sefer Ücretleri

Gökçeada Feribot Sefer Saatleri – Eskihisar ile Topçular Arası F...