BLOG

İzmir Nazarköy Gezilecek Yerler

Yazar: Admin
2 yıl önce
Kategori: BİLGİ

İzmir Nazarköy Gezilecek Yerler

Doğal ve tarihi güzellikleriyle öne çıkan illerimizden biri olan İzmir, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği yerlerden biridir. İzmir’in farklı ilçelerinde bulunan güzellikleri görmek ve tatil yapmak amacıyla bölgeye gelen kişilerin yararlandığı çeşitli hizmetler bulunuyor. Son dönemlerde İzmir’in popüler tatil yerlerinden biri olan Nazarköy, farklı turistik özellikleriyle öne çıkıyor. İzmir Nazarköy gezisi yapmak isteyen birçok kişi nereleri gezebilecekleri konusunda araştırma yapıyor. Peki, İzmir’in incilerinden biri olan Nazarköy nerede?

Eski ismi Kurudere köyü olan Nazarköy, İzmir’in doğal güzellikleriyle ünlü bölgelerinden biridir. Nazarköy ve çevresine yapılan turizm yatırımlarından sonra bölgeye yerli ve yabancı turistler gelmeye başlamıştır. Çevresinde yemyeşil ormanlar bulunan bölgenin manzarası ve huzurlu havası birçok kişinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bölgeye tatil ve ziyaret amacıyla gelen kişiler, farklı konularda araştırma yapıyor. Nazarköy’de ne yapılır ve Nazarköy’e nasıl gidilir gibi araştırmalar yapan ziyaretçilerin yararlanabileceği bazı bilgiler vardır.

Nazarköy’e giden ziyaretçiler, çevrede bulunan tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü yerleri gezebilir. Farklı lokantalarda vakit geçirebilecek olan ziyaretçiler, bölgede bulunan konaklama alternatiflerini de tercih edebilir. Nazarköy’e ulaşım sağlamak isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı alternatifler vardır. Bölgeye karayolunun yanı sıra havayolu aktarmalı olarak rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir.

İzmir’in İncisi Nazarköy Hakkında Bilgiler

Ege’nin şirin ve huzurlu yerleşim yerlerinden biri olan Nazarköy, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bölgede satılan nazar boncuklarıyla ünlenen yerde farklı faaliyetlerle uğraşılıyor. Bölge halkı kiraz yetiştiriciliğinin yanı sıra özel tasarımlarla boncuk aksesuarları yapıyor. İzmir şehrinin Kemalpaşa ilçe sınırlarında yer alan yerleşim yerinde cam atölyeler de bunuluyor. Kültürel ve tarihi bakımdan bölgenin önemli yerlerinden biri olan Nazarköy’de gezip görülebilecek çeşitli yerler bulunuyor.

Nazarköy’de Yapılacak Etkinlikler ve Gezi Önerileri

Boncuk üretimiyle öne çıkan bölgelerimizden biri olan Nazarköy, çeşitli özellikleriyle dikkat çekiyor. Nazarköy boncuk işleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen isimlerden biri olan Mehmet Yiğit, bölgenin turizm açısından önemli bir yer haline gelmesine katkı sağlamıştır. Atölyelerde boncuk üretimi yapılmasını sağlayan Yiğit, her sene belirli bir zamanda yapılan Nazarköy Boncuk Festivali’nin organize edilmesine yardımcı oluyor. Bölgeye gelen kişiler, Nazarköy boncuk atölyelerini ve satış tezgahlarını gezebiliyor. Kendilerine unutulmaz bir hatıra almak isteyen kişiler, çeşitli esnafları tercih edebiliyor.

Nazarköy Boncuk Festivali

Her yıl Kemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ve bölge turizmine yüksek oranda katkı sağlayan Nazarköy Boncuk Festivali, 8 yıldır yapılıyor. Ege Bölgesi’nin önemli kültürel etkinliklerinden biri olan boncuk festivalinde çeşitli aktiviteler de yapılıyor. İzmir’e gelen kişilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biri olan Nazarköy’e ulaşım sağlamak isteyen kişiler, profesyonel bir şekilde sunulan araç kiralama hizmetlerini tercih edebiliyor.

Nazarköy Hitit Kabartması

Kemalpaşa’dan Torbalı bölgesine giderken Karabel Geçidi yakınında bulunan Hitit kabartması anıt, bölgenin önemli turistik yerlerinden biri olarak öne çıkıyor. 2.5 metre uzunluğunda ve 1,5 metre genişliğinde olan kabartma, tarihi özellikleriyle dikkat çekiyor. Sol tarafında mızrak ve sağ tarafında yay bulunan bir erkek askerin figürü olan anıt, yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Nazarköy Ulucak Höyüğü

Kemalpaşa’ya yakın konumda bulunan turistik yerlerden biri olan Ulucak Höyüğü, tarihi özellikleriyle öne çıkan bölgeler arasında yer alıyor. Roma ve Bizans dönemlerinden kalan kalıntılara rastlamanın mümkün olduğu alan doğal güzellikleriyle de dikkat çekiyor. Bölgeye rahat ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak isteyen kişiler, İzmir havaalanı rent a car ofisleri hizmetlerine başvuru yapabiliyor. Bu sayede uygun fiyatlı ve ekonomik ulaşım avantajları tercih edilebiliyor.

Nazarköy – İzmir Mesafe Ne Kadar?

Bağlı bulunduğu Kemalpaşa ilçesinin merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Nazarköy, İzmir’in merkezine ise 25 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Nazarköy’e gitmek isteyen kişiler, il ve ilçe merkezinden kalkan dolmuşları tercih edebiliyor. Birçok yönüyle öne çıkan Nazarköy’ün Adnan Menderes Havalimanı’na olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 54 kilometredir. İzmir Kemalpaşa kiralık araç ihtiyaçlarına yönelik hizmetler veriliyor.

Bölgeye ulaşım sağlamak isteyen kişiler, İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama alternatiflerini tercih edebiliyor. İnternet veya telefon ile rezervasyon yaptırabilecek olan müşteriler, uygun fiyatlı hizmetlerden yararlanabiliyor. İzmir’in farklı yerlerinde konforlu ve ekonomik araç kiralayan kişiler, daha rahat bir şekilde ulaşım sağlayabiliyor. İzmir havalimanı en uygun fiyatlı kiralık araç hizmetleri indirimli fiyatlarla sunuluyor.

 

aracimi kiraya vermek istiyorum

Arabamı Kiraya Vermek İstiyorum

Araba kiralama sektöründe hizmet vermekte o...

İzmir Atv Kiralama

İzmir ATV Kiralama Hizmeti 

Günümüz çağının...

İzmir Motorsiklet Kiralama

İzmir Motosiklet Kiralama

Özellikle tarihi ve doğal güzellik...

İzmir Bisiklet Kiralama

İzmir’de Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Gezmeyi ve y...

Amasya Ferhat ve Şirin’in Memleketi

Amasya; Ferhat ve Şirin’in Memleketi

Aşk, acı çekmektir d...