BLOG

İzmir Bisiklet Kiralama

Yazar: Admin
1 yıl önce
Kategori: Blog

İzmir’de Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven insanların pek çoğu gerek doğayla iç içe olmak gerekse önemli tarihi eserleri tanımak adına İzmir’i tercih etmektedir. İzmir bisiklet kiralama olanaklarından kolaylıkla faydalanabileceğiniz ve işinizi rahatlatacak imkânlar sunan bir şehirdir. Büyük şehirlerin genel karmaşasının aksine huzurlu bir seyahat için aranan ne varsa içinde barındırmaktadır. 

Türkiye’nin üçüncü büyük yerleşim alanı olması ve Akdeniz şehri olmasının avantajı nedeniyle yerli ve yabancı pek çok turisti misafir olarak ağırlamaktadır. Antik dönemlere kadar giden tarihi ve sayısız kültürü yaşamış olması görülecek yerlerde sayıca artış ve çeşitlilik sağlamaktadır. İzmir gezilecek yerler bağlamında geniş bir kartelaya sahip önemli bir kenttir.

izmir bisiklet rent 

Ünlü Saat Kulesi

Türkiye’nin turistik merkezleri içinde büyük bir öneme sahip olmasının yanı sıra doğa ve mimariyi harmanlaması da büyük bir artıdır. Ayrıca İzmir bisiklet kiralama konusunda da misafirlerine çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Bu geziyi daha eğlenceli bir hale getirebilmektedir. Konforundan vazgeçmek istemeyenler ise İzmir bisiklet kiralama hizmetlerinden faydalanabilir. 

Şehre gelip de görmeden gitmemeniz gereken yerlerin başında saat kulesi yer almaktadır. Saat kulesi, Konak Meydanı’nın ortasında yer almakta olup yerel halkın buluşma noktası olarak sivrilmektedir. Bu yapı II. Abdülhamid için tahta çıkışının 25. Yıl dönümü hediyesi niteliğinde yaptırılmıştır. Kulenin saati o dönem yakın oldukları bilinen Alman hükümdarı II. Wilhelm’in hediyesidir. Saat yapıldığından beri durmadan çalışmaya devam etmektedir. Bu alanı bir araç konforunda gezmek isteyenler İzmir kiralık bisiklet servislerini tercih edebilir.  

izmirde-bisiklet-kiralama

Antik Dönemin Yıldızı Agora

Eskiçağlara meraklı kimselerin görmeden gitmemeleri gereken yerler arasındadır. Antik çağlarda politik toplantının yapıldığı, alışverişlerin sürdürüldüğü çarşı Pazar yeri anlamında Agora adı kullanılmaktaydı. Agora 1927 yılında toprak altındaki varlığı keşfedilerek tarihe kazandırılmıştır. Günümüzdeki kalıntıları MS178 depremi sonrasında İmparator Marcus Aurelius’un katkılarıyla yeniden inşa edilmiş halidir. Merkezden buraya en kolay yolculuk için İzmir bisiklet kiralama hizmeti almayı tercihe edebilirsiniz.

Buradan çıkarılan birtakım eserler İzmir Arkeoloji Müzesi’nde ziyaretçilerle buluşturulmaktadır. Her gün açık olan müzeyi yirmi dakikada gezebilirsiniz. Bunun için Agora’dan Kadifekale’ye geçmek gerekir. Yürüyüşle yarım saat süren bu yol için en hızlı sonuç İzmir bisiklet kiralama olacaktır.

Otantik Kemeraltı Çarşısı

Geçmişte Akdeniz’in mücevheri olarak bilinen bu yer, gezilecek yerler arasında ilk akla gelmesi beklenen yerlerden biridir. Şehrin kültürünü tanımak ve tarihi dokunun tadını çıkarmak isteyenler için; hanları, hamamları, kültürel ve mimari ögeleri, camileri ve eski İzmir evleri şehrin geçmiş dokusunu yaşatmaktadır. Burayı hiçbir şeyi kaçırmadan gezmek adına İzmir bisiklet kiralama firmalarının büyük yardımı dokunacaktır. 

Geçmişte Havra Sokağı ile Şadırvanaltı Cami arasında bulunan sokaklar üstü örtük şekilde olduğu için bu ismi almıştır. Bölgede görülmesi gereken önemli pek çok han da vardır. Çoğu metruk haldedir. İzmir ucuz bisiklet kiralama farkıyla daha eğlenceli bir gezi yaşayabilirsiniz.

Güzelliğiyle Göz Kamaştıran Kordon Boyu

Kordon boyu Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak İzmir Limanı’na dek uzanan bir sahip şerididir. Kültürel faaliyetlerin ve eğlenceli etkinliklerin yoğunlaştığı bu yer gençlere en çok hitap eden yerlerden sayılmaktadır. Bu alan boyuncu bisikletle dolaşan insanları görmek mümkündür. İzmir bisiklet kiralama seçenekleriyle de manzara karşı güzel anılar biriktirmek mümkün olmaktadır. 

Kordon boyunda özellikle akşamüstleri daha büyüleyici bir güzelliğe sahip olmaktadır. Öyle ki şiir ve şarkılarda dahi kendine yer bulmayı başarmıştır. Çimlere yatıp günbatımının görsel şovuna tanık olabilirsiniz. İzmir yemeklerini tatmak isteyenler için bu sahil şeridi boyuncu pek çok restoran bulunmaktadır. Deniz ürünleri ya da zeytinyağlı yemeklerle damağınıza bir iyilik yapabilirsiniz. İzmir’in başka bölgelere de yayılmış daha nice güzelliğini kaçırmadan keşfetmek için İzmir kurumsal bisiklet kiralama desteği size zamandan ve enerjiden tasarruf ettirecektir.

aracimi kiraya vermek istiyorum

Arabamı Kiraya Vermek İstiyorum

Araba kiralama sektöründe hizmet vermekte o...

İzmir Atv Kiralama

İzmir ATV Kiralama Hizmeti 

Günümüz çağının...

İzmir Motorsiklet Kiralama

İzmir Motosiklet Kiralama

Özellikle tarihi ve doğal güzellik...

İzmir Bisiklet Kiralama

İzmir’de Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Gezmeyi ve y...

Amasya Ferhat ve Şirin’in Memleketi

Amasya; Ferhat ve Şirin’in Memleketi

Aşk, acı çekmektir d...