BLOG

2021 Audi Q8 Özellikleri ve Fiyatları

Yazar: Admin
1 yıl önce
Kategori: Blog

Alman lüks otomobil devlerinden biri olan Audi, son zamanlarda oldukça popüler olan Premium SUV dalına ilk girenlerden biri. Bu branşta oldukça fazla otomobil satan Audi şimdi de Q8 modeli ile karşımıza çıkıyor. SUV sevenlerin oldukça ilgisini çekecek olan bu aracı şimdi hep beraber inceleyelim.

2021 Audi Q8 İç Özellikleri

5 metre uzunluğunda olan bu araç 3 metrelik dingil mesafesi ile birlikte oldukça geniş bir iç hacim sunuyor. 1755 litreye kadar çıkabilen bagaj hacmi sayesinde sizi oldukça geniş bir bagajla bir araya getiriyor. Opsiyonel kontur ışığı ile aracın ön konsolunda bulunan ayrıntıların üzerine gelen lazerler aracın iç görünümüne katkıda bulunur. Yeni modellerde bulunmasına alışık olduğumuz LED Farlar ise yolunuzu aydınlatmada oldukça başarılı oluyor. Uzaktan kumandalı garaj pilotu sayesinde ise sizin yerinize araç kendi kendini park edebilir.

2021 Audi Q8 Dış Özellikleri

Kendi zevkinize göre dizayn edebileceğiniz Q8 dışarıdan bakıldığında gerçekten Premium havayı hissettiriyor. Bir SUV olmasına rağmen kaba bir görünüme sahip olmadığını da söyleyebiliriz. 5 kol W tasarımı ile üretilen jantlar alüminyum alaşımlı bir şekilde üretilir. 21 veya 22 inç olarak seçiminize sunulan bu jantlardan istediğinizi aracınıza seçebilirsiniz.

2021 Audi Q8 Motor Özellikleri

Q8 gibi kalıplı bir aracı ilerletmek için oldukça güçlü bir motora ihtiyaç var. 2245 kilogram ağırlığında olan araç bizim bildiğimiz şekilde 3.0 bir motora sahipken Audi yeni kararıyla farklı bir ölçülendirmeye geçti. 50 TDI Quattro olarak isimlendirilen bu motor bu aracı gayet rahat taşıyor. Hatta oldukça seri bir hale bile getiriyor. Maksimum hızı olarak karşımıza çıkan değer 241 kilometre iken, 0 kilometreden 100 kilometre hıza çıkma süresi ise 6.1 saniye gibi inanılması oldukça güç bir rakam. Bu dizel motorun ortalama yakıt tüketimi ise 7.3 litre olarak karşımıza çıkıyor. Boyutuna göre oldukça iyi olan bu rakamlar Q8 için çok büyük bir fark olarak haneye yazılıyor.

2021 Audi Q8 Satış Fiyatı

Audi Q8 50 TDI Quattro 286 TripTronic ülkemizde tek opsiyon ile satışa sunuluyor. Araca eklenebilecek ekstra donanımlar için ise Audi showroomlarında fiyat alabiliyorsunuz. Baz modelin satış fiyatı ise 1.989.493 TL olarak belirlenmiş durumda. Trafik tescil ve ruhsat işlemleri de bu fiyata dahildir.

aracimi kiraya vermek istiyorum

Arabamı Kiraya Vermek İstiyorum

Araba kiralama sektöründe hizmet vermekte o...

İzmir Atv Kiralama

İzmir ATV Kiralama Hizmeti 

Günümüz çağının...

İzmir Motorsiklet Kiralama

İzmir Motosiklet Kiralama

Özellikle tarihi ve doğal güzellik...

İzmir Bisiklet Kiralama

İzmir’de Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Gezmeyi ve y...

Gökçeada Feribot Sefer Saatleri – Eskihisar ile Topçular Arası Feribot Sefer Ücretleri

Gökçeada Feribot Sefer Saatleri – Eskihisar ile Topçular Arası F...