Bütçene Uygun Aracı Seç,
Güvenilir Ödeme Sistemiyle

Aracını Kirala!

Vites
Yakıt
Kasa
Grup

Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama

Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan 1952 yılından itibaren hizmet veren bir havalimanıdır. Diyarbakır merkeze olan uzaklığı 11 km’dir. Havalimanına indiğiniz andan itibaren kesintisiz bir yolculuk keyfi sürmek isterseniz Diyarbakır havalimanı araç kiralama tam da istediniz imkanı size sunuyor.

Diyarbakır Havalimanı Oto Kiralama

Neden Araç Kiralamalıyım?

Yazımızın bu kısmında neden Diyarbakır havalimanı oto kiralama işlemini seçmeniz gerektiğini anlatacağız. Hava yolu ulaşımı tercih etmişseniz yüksek ihtimalle vakit kazandırdığı için tercih etmişsinizdir. Peki neden havalimanına inince vakit kaybedesiniz ki? Vakit kaybetmek istemiyorsanız yapmanız gereken Diyarbakır havalimanı rent a car firmalarını arayıp bir araç istemek olacaktır. Dilerseniz aramadan da web tarayıcınız üzerinden kiralayabilirsiniz. Bu işlemin ise şöyle bir farkı olacaktır. Siz havalimanına inince arabanız da tam o saatte sizi bekliyor olacak ve sıfır zaman kaybıyla yolculuğunuza devam edebileceksiniz. Kiraladığınız aracın ücreti, araç modeli ve aracın ne kadar süreyle sizinle kalacağına bağlı olarak artmaktadır.

Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama ile Şehir Turu Atın!

Diyarbakır coğrafi konumu nedeniyle de pek çok tarihsel olaylara ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden tarihi mekanlar açısından oldukça zengindir. Bu zenginliğin tadını çıkarmanızı kolaylaştıracak şey ise Diyarbakır havalimanı araba kiralama işlemidir. İstediğiniz saatte, istediğiniz günde merak ettiğiniz yeri gezebilirsiniz. Bunun için ulaşımı dert etmenize gerek kalmayacak. Firmaların sunduğu temiz, konforlu araçlarla güzel bir şehir turu atabilirsiniz. Araç kiralama işlemi sayesinde geziniz daha verimli geçecektir. Görmek istediğiniz her yere düşünmeden gidebileceksiniz. Firmalar size aracı istediğiniz yerden teslim etme fırsatı da sunuyor. Tüm bu olanakları düşününce taksi, otobüs seferberliği yerine araç konforunu tercih etmenizi öneririz.

Diyarbakır Havalimanı Rent A Car

Araç Kiralamada Bilinmesi Gerekenler

Bir araç kiralamadan önce bilmeniz gereken önemli noktalardan bahsedeceğiz yazımızın bu bölümünde. Öncelikle bir araç kiralama işlemine başlayabilmeniz için yanınızda mutlaka bulunması gereken iki şey vardır. Bunlardan birincisi Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, ikincisi ise Ehliyet belgesi. Bu iki belgeniz tamam ise sırada yaş koşulları var. Örneğin alt sınıf veya orta sınıf bir araç kiralamak istiyorsanız 21 yaşında olmalısınız. Zaten yaş sınırı 21 yaştan başlamaktadır. Daha üst bir sınıf araç için ise 25 yaşında olmanız gerekiyor. Daha da üst sınıf veya lüks araçlar olarak bilinen sınıftan bir araç kiralayacaksanız bu sefer de firmalar 28 yaş sınırına uyup uymadığınıza bakacaklardır. Kiralama işlemlerinde bir diğer önemli husus ise ehliyetiniz kaç yıllık olduğudur. Siz lüks bir sınıftan araç kiralayacaksanız en az 3 yıllık bir ehliyet belgeniz olmalı. Orta ve alt sınıflardan bir araç için ise 2 yıllık bir ehliyet işinizi görecektir. Depozito nedir? Neden vermek zorundayım? Gibi sorular varsa aklınızda şimdi de yazımızda bu soruları cevaplayalım. Öncelikle depozitonun, firmanın arabasını koruma altına alma işlemi diyebiliriz. Neyden koruyor diyorsanız, örneğin herhangi bir trafik cezası veya park cezası gelirse siz kullanırken, veyahut siz araçla kaza yaparsanız aracın hasarını kurtarmak için bir miktar ücret istiyorlar. Güvence altına almaktan bir farkı yok yani. Pek bilinmeyen fakat çok önemli olan diğer kıstas ise aracı sizden başka sürücünün kullanıp – kullanmaması. Yani eğer aracın tek sürücüsü siz değilseniz bunu firmaya önceden belirtmek zorundasınız. Ve o sürücünün de evraklarını firmaya teslim etmelisiniz. Tüm bu kuralların diğer sürücü için de geçerli olduğunun altını çizelim. Bugünkü yazımızda neden kiralama işlemi yapmalısınız, gereken evraklar nelerdir, nasıl kiralama yaparsınız, kiralama konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Bunları anlatmaya çalıştık. Umarız bu bilgiler size yardımcı olur.